Adana Barosunun 15/16 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşen 32.Olağan Genel Kurulu ve seçimleri geniş katılımla ve demokrasi şöleninde yapıldı.

SEÇİMLERDE ÜÇ ADAY YARIŞTI

Mevcut baro başkanı Av. Semih Gökayaz yeniden aday olduğu seçimlerde, Av. Osman Olcay, Av. Leyla İrem Üçkardeşler İğci  Adana Barosu’nun yeni yönetimi için 4 bin 79 üyenin oylarına talip oldu.

Seyhan Oteli’nde kurulan 16 sandıkta avukatlar yeni baro başkanlarını belirlemek için oy kullandı.

09.00’ da başlayan oy verme işlemi 17’de sona erdi, sayıma geçildi. Seçimde; 3000 kişi oy kullandı. Kesin olmayan sonuçlara göre Av. Semih Gökayaz yeniden Baro Başkanlığına seçildi.

Semih Gökayaz

Av. GÖKAYAZ’DAN TEŞEKKÜR

Av. Gökayaz, Adana Barosu’nun yeniden başkanı seçildi. Seçimde; Av. Semih Gökayaz 1732, Av. Osman Olcay 924, Av. Leyla İrem Üçkardeşler 304 oy aldılar.

Kesin olmayan sonuçlara göre Av. Semih Gökayaz Baro Başkanlığına seçildi.

Av. Gökayaz teşekkür konuşmasında şu mesajı verdi:

“Genel Kurul ve seçimlere gerek aday olarak gerekse katılım sağlayarak güç veren tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mesleki dayanışma anlayışıyla el ele, omuz omuza verdiğimiz bir dönemden, Geleceği Birlikte Kuracağımız günlere yürüyoruz. Ülkede hukukun üstünlüğünün sağlanması için, yargının bağımsızlığı ve insan haklarının hakim kılınması için var gücümüzle mücadele edeceğiz.”

Adana Barosu 32. Genel Kurul

Yeni yönetim şu şekilde oluştu

Başkan

Av. Semih Gökayaz

Yönetim Kurulu Üyeleri

Av. Miyesser Ersalan Önenli,Av. İlker Mengü, Av. Nevzat Elçi,Av. Timur Ortatepe, Av. Sinem Tanrısınatapan, Av. İlker Güzel, Av. V. Mert Kuşdemir, Av. Esem Yiğit, Av. Neval Yurtdaş, Av. Ayça Kara Sığırcı.

Disiplin Kurulu

Av. Belgin Alptekin Tel, Av. Filiz Kaçan Yatmaz, Av. Gürler Gaydan, Av. Utku Kurt, Av. Nihan Turan.

Denetleme Kurulu

Av. Murat Gülsün, Av. Erçin Büyük, Av.Fırat Bayrak.

TBB DELEGELERİ

Av.Filiz Feyhan Aksoy Karakoç, Av.Ceyda Esay Büyükdağ, Av. Veli Küçük.