Pozantılıların bağrına bastığı Başkan Zeydan Karalar, gittiği birçok noktada halka hitap etti. Pozantı Seçim Ofisi açılışında Pozantı’nın tarihi önemine vurgu yapan Başkan Karalar, işgal yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün düşmana karşı direnç yuvalarının Pozantı’da kurulması emrini verdiğini hatırlattı.

ADANA TARİHİNDEKİ EN YOĞUN HİZMET-SCADA MERKEZİ İLE SU TASARRUFU

Adana’da 15 ilçede yoğun hizmet gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, “Adana Adana olalı böyle hizmet görmedi” dedi. İlçelere yapılan asbestli boru değiştirilmesi, arıtma tesisleri, yol, asfalt dökümü, su isale hattı döşemesi, su problemlerinin çözülmesi hizmetlerini anlatan Başkan Zeydan Karalar, dünyada su sıkıntısının küresel ısınmadan dolayı arttığına dikkat çekerek; “Su sıkıntısı nedeniyle Adana’’a ikinci su arıtma tesisini kurmayı düşündüğümüz bir anda SCADA Merkezi’ni yaparak, şehrimizdeki su kayıp ve kaçaklarını önleyebileceğimizi gördük ve bunu uygulamaya başladık. İlk etapta kapsama alınan bölgedeki çalışmayla,7 milyon metreküp su kayıp kaçağını önledik. Yapay zekayla işleyen bu sistemi bütün Adana’ya yaydığımızda yılda yaklaşık 40 milyon metreküp su tasarrufu gerçekleştireceğimiz mekanizma oluşturmuş olacağız. Böylece bir yandan, dikkat edilmezse dünyada oluşacak su kıtlığına karşı mücadele ederken bir yandan da SKADA Merkezi’nden önce Adana’ya yapılmasını planladığımız arıtmanın masrafından kurtulmuş oluyoruz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar' seçim ofisi açılışı, Pozantı Belediye Meclis Üyeleri aday tanıtımı ve muhtarlarla bir araya gelmek için gittiği Pozantı’da halkın sevgi gösterileri ve yoğun ilgisiyle karşılaştı.

HALKIMIZ YÖNETİM BİZİM YÖNETİM ANLAYIŞIMIZIIN FARKINI VE NASIL HİZMETE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜ

Halka hizmet için göreve talip olduğunu ve bunun gereklerini yerine getirdiğini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, milletin parasını en iyi ve doğru şekilde kullandıklarını söyledi.

Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: “Adana’da nasıl bir tablo devraldığımızı herkes biliyor. İşçinin parasının ödenemediğini, mazot alınamadığını, 351 haciz dosyasıyla uğraştığımızı kamuoyu hatırlıyor. Biz borç gelir tablosunu değiştireceğimizi, şartları düzelteceğimizi biliyor, kendimize inanıyorduk. Mali yapıyı değiştirdikten sonra halkımıza, bugüne kadar kentte görülmemiş rekor hizmetleri vereceğimizi de biliyorduk. Halkımız bizim yönetim anlayışımızın farkını, getirilerini yaşayarak gördü. Yaptığımız 3 alt geçidi, 5 bulvarı, su yatırımlarını, yağmur suyu tahliye hatlarını, kreşleri, mahalle merkezlerini, arıtmaları, aldığımız 321 iş makinesini, 111 otobüsü, döktüğümüz 3 milyon tona yakın asfaltı ve olanaksız denilen diğer bütün yaptıklarımızı, hizmetlerimizi görünce, halkımız bizim yönetim biçimimizin ne kadar dikkatli, itidalli ve adanmışlıkla yapıldığını tam olarak anladı.”

HİZMET BİZİM İŞİMİZ VE DAHA FAZLASI İÇİN KARARLIYIZ

Borcu problem olmaktan çıkarmış, borç gelirin 4 katıyken, gelir borcun 4 katına haline gelmiş bir Adana Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde çok daha fazla hizmet yapacağını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın genelinde de Pozantı’da da hizmetlerimizi artırmak istiyoruz ve bunu gerçekleştirmeye kararlıyız. Biz hizmet yaparken oy hesabı ve siyasi parti ayrımı gözetmeyiz. Hizmet bizin asli vazifemiz” diye konuştu.

HALKIMIZIN BİZE GÜVENİ, SORUMLULUĞUMUZU VE GÜCÜMÜZÜ ARTIRIYOR…

Gökbez Köyü’nde de yoğun ilgi ve sevgiyle karşılanan Başkan Zeydan Karalar, “Pozantı kararını vermiş” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Tarihin en şanssız döneminde belediye başkanlığı yapıyoruz. Belediyeyi çok kötü şartlarda devralmamızın ardından 2 yıl pandemiyle uğraştık ve sonrasında ülkemizi derinden etkileyen, Adana’mızı da vuran çok büyük iki deprem yaşadık. Ona rağmen Adana’da hizmet götürmediğimiz bir yer kalmadı. Adana tarihinde görülmemiş rekor hizmetleri bütün ilçelerimize, mahallelerimize ve köylerimize ulaştırdık, ulaştırıyoruz. Elbette hiç eksiğimiz kalmadı demiyoruz ama borç batağından çıkardığımız, para sorunumuzun kalmadığı belediyemizde Allah nasip ederse ikinci dönemimizde daha büyük işler yapacağız. Pozantı Arıtmasını yapmak da bize nasip olacak. Pozantı’mıza 3 milyon civarında sadece çilek fidesi dağıttık, yem ve ilaç desteği verdik, üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz. Adana’da nereye gidersem gideyim halkımız bize güvendiğini dile getiriyor. Söz verdiğimiz işleri yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Neye gücümüz yetiyorsa halkımıza feda olsun.”

POZANTI ARITMA TESİSİ’NİN TEMELİ ATILACAK

Pozantı Meclis Üyesi Aday Tanıtım Toplantısı’na da katılan Başkan Zeydan Karalar, Pozantı’ya ve Adana’ya yapılan önemli hizmetleri anlattı, önümüzdeki dönemde yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi. İhtiyaç olan her yerde mahalle merkezi yapacaklarını duyuran Başkan Zeydan Karalar, seçimden sonra baharda Pozantı Arıtma Tesisi’nin temelini atacaklarını bildirdi.

HİZMETLER YENİ DÖNEMDE KATLANARAK DEVAM EDECEK

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mız tarihinde görmediği hizmetleri gördü. 3 alt geçit yaptık, önümüzdeki dönem 8 alt geçit daha yapacağız. Adana tarihinde alt geçit yapan tek belediye başkanıyım. Şu ana kadar yılda 200 milyon liralık enerji tasarrufu sağlayan Güneş Enerjisi Sistemi (GES) yaptık. Önümüzdeki dönem çok daha fazla enerji üreteceğimiz ve halka hizmete dönüşecek şekilde tasarruf yapacağımız GES projemizi hayata geçireceğiz. 2 büyük kütüphane daha yapacağız, yurtlar yapacağız, kadınlarla ilgili ciddi yatırımlarımız olacak. 11 meslek edindirme kursumuz var, yenilerini açacağız, Adana’ya yakışır bir kültür merkezi inşa edeceğiz, yaşlı yaşam merkezi açacağız. Bana bazen çok yoğun, dinlenmeden çalıştığımı söylüyorlar. Bu ülke için atalarımız canlarını feda etmişler, biz zamanımızı, mesaimizi vermişiz çok mu? Adana için kendimizi adayarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SİYASET YOK, HALKA DÜRÜST HİZMET VAR…

Yerel seçimlerin siyasi parti seçimi olmadığını, bu seçimin halka hizmet edecek, belediye bütçesini doğru, ahlaklı kullanacak, dürüst olacak, memleketini sevdiği için her şeyini adayacak insanı belirleme seçimi olduğunu anlatan Başkan Zeydan Karalar, Pozantı’da Şenol Eroğlu’nun böyle bir isim olduğunun altını çizdi.

Başkan Zeydan Karalar, 10 yıldır Adana için adana adana çalıştığını, önümüzdeki dönem de adana adana çalışmayı sürdüreceğini belirtti.