Kaynak: 5ocakgazetesi.com

Zeydan Karalar Başkanlığında gerçekleştirilen oturumda Komisyon seçimleri gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi meclisinde çoğunluğu elde eden CHP grubu, Komisyonlarda da ağırlığını hissettirdi. 

Yapılan seçimde İhtisas Komisyonu üyeliğine seçilen isimler şöyle oluştu:

İNSAN HAKLARI KOMİSYONU

1- Süleyman BALIKÇI

2- Mehmet YASA

3- Mustafa BAYAR

4- Mustafa AKSOY

5- Halil YAĞBASANLAR

6- Dinçer DİNÇ

7- Mustafa DURAK

8- Ali NERGİZ

TURİZM VE SANAT KOMİSYONU

1- Abdullah Okan ERYİĞİT

2- Hacı Bayram ŞİRİN

3- Lütfi SARAÇ

4- Hasan KERKÜT

5- Miraç Gurur KAPLAN

6- Yaşar TURAN

7- Kürşat AKPINAR

8- Metin BUĞA

AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU

1- Erkin Ali DOYGUN

2- İlker ÖNÜK

3- Göktürk BOYVADAOĞLU

4- Özgür ALTIOK

5- Uğur SAYILKAN

6- Hasan Hüseyin KUŞCU

7- Ali Cengiz TAŞCI

8- Abdullah AVCI

SOSYAL HİZMETLER, ENGELLİLER VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

1- Mehmet YÜCEL

2- Ahmet GÖK

3- Sönmez ARIN

4- Cafer BOYRAZ

5- Mustafa AKSOY

6- Başak KORKMAZ ÇINAR

7- Akın YILMAZ

8- Ahmet KARACA

KENT EKONOMİSİ VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU

1- Hacı Rüstem KEÇE

2- Hakan AĞCA

3- Ertan SÜMER

4- İsmail ACI

5- Huriye DİNÇ

6- Hıdır BAHÇE

7- Bülent BÜLBÜL

8- Vedat ÖZDER

KENTSEL YENİLENME VE KENT ESTETİĞİ KOMİSYONU

1- Halil Çağdaş KAYA

2- Turgut ERİŞMEN

3- Nazlı Pınar ÜNLÜ

4- Halil YAĞBASANLAR

5- Miraç Gurur KAPLAN

6- Mustafa TUNÇ

7- Mehmet Burak ATÇIOĞLU

8- Cemal DEMİRDAĞ

DEPREM VE DOĞAL AFETLER KOMİSYONU

1- Serdar SEYHAN

2- Ali KUBAT

3. Ömer ARSLAN

4- Ali ÖZKAN

5- Hasan BURAK

6- Hüseyin ZORBA

7- Abdullah AVCI

8- Savaş AĞCA

EMLAK KOMİSYONU

1- Sönmez ARIN

2- Cemal İLÇİ

3- Telat ŞAHİN

4- Güngör GEÇER

5- Mehmet YASA

6- Kürşat AKPINAR

7- Mehmet KURUOĞLU

Ceyhan Belediye Başkanı Aydar Sokaklar İçin Seferberlik Başlattı Ceyhan Belediye Başkanı Aydar Sokaklar İçin Seferberlik Başlattı

8- Oğuz MEMİŞ

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

1- Halil Çağdaş KAYA

2- Erkin Ali DOYGUN

3- İlker ÖNÜK

4- Serdar SEYHAN

5- Güngör GEÇER

6- Tarık ÖZÜNAL

7- Cemal DEMİRDAĞ

8- Alev ATAŞ

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

1- Süleyman BALIKÇI

2- Ali KUBAT

3- Mehmet YÜCEL

4- Ömer ARSLAN

5- Hacı Rüstem KEÇE

6- Dinçer DİNÇ

7- Mehmet Burak ATÇIOĞLU

8- Ali NERGİZ

ULAŞIM KOMİSYONU

1- Yusuf SIRKINTI

2- Cemal İLÇİ

3- Ertan SÜMER

4- Hasan BURAK

5- Gizem GÜNEŞER

6- Hıdır BAHÇE

7- Bülent BÜLBÜL

8- Vedat ÖZDER

KADIN- ERKEK EŞİTLİK KOMİSYONU

1- Gizem GÜNEŞER

2- Huriye DİNÇ

3- Nazlı Pınar ÜNLÜ

4- Cafer BOYRAZ

5- Ahmet Metin SEVTEKİN

6- Mustafa TUNÇ

6- Hüseyin ZORBA

7- Akın YILMAZ

8- Ahmet KARACA

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

1- Özgür ALTIOK

2- İsmail ACI

3- Ahmet GÖK

4- Miraç Gurur KAPLAN

5- Mustafa BAYAR

6- Yaşar TURAN

7- Kürşat AKPINAR

8- Metin BUĞA

EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

1- Telat ŞAHİN

2- Sönmez ARIN

3- Uğur SAYILKAN

4- Ahmet Metin SEVTEKİN

5- Mehmet KILINÇ

6- Hasan Hüseyin KUŞCU

7- Ali Cengiz TAŞCI

8- Mustafa DURAK

KANUNLAR KOMİSYONU

1- Abdulah Okan ERYİĞİT

2- Turgut ERİŞMEN

3- Ali ÖZKAN

4- Hacı Bayram ŞİRİN

5- Hakan AĞCA

6- Başak KORKMAZ ÇINAR

7- Abdullah AVCI

8- Savaş AĞCA

KIRSAL KALKINMA, TARIM, ORMAN VE HAYVANCILIK KOMİSYONU

1- Göktürk BOYVADAOĞLU

2- Lütfi SARAÇ

3- Yusuf SIRKINTI

4- Mehmet KILINÇ

5- Hasan KERKÜT

6- Hüseyin ZORBA

7- Mehmet KURUOĞLU

8- Oğuz MEMİŞ