Adana Demirspor’un U18 eski oyuncularından Cenk Şeker, 27 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Antalya Manavgat da yapılacak “Plaj Futbolu Milli Takım kampına” davet edildi.

Futbola Seyhan Belediyespor genç takımında başlayan ve daha sonra kendini kanıtlayarak Adana Demirspor’a transfer olarak profesyonel imza atan Cenk Şeker, şimdilerde Derince AŞ futbol takımında forma giyiyor.

Cenk Şeker, her futbolcunun hayalinde milli formayı giymek olduğunu, eski futbolcu ve hentbolcu, uluslararası hentbol hakemi babası Mustafa Şeker’i model aldığını belirterek şunları söyledi:

“Öncelikle Plaj Futbolu milli takıma davet edilmem beni çok mutlu etti. Burada kendimi kanıtlayarak hedefim (A) milli takıma kadar yükselmektir. Seyhan Belediyespor ile Adana Demirspor’da kendimi geliştirdim. Şu anda antrenörlüğü Adanaspor eski futbolcusu Ali Asım Balkaya’nın yaptığı Derince AŞ’de oynamaktayım ve çok mutluyum. Bana destek olan öncelikle ailem, daha sonra emeği geçen tüm hocalarıma şükran borçluyum.”

-BABA ŞEKER: “OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM”

Uzun yıllar futbol ve üst düzeyde hentbol oynadığını belirten Mustafa Şeker, oğlunun komple sporcu olduğunu, milli takıma seçilmesi nedeniyle gurur duyduğunu ifade etti.

1.86 boyunda olan oğlunun. Kaleci hariç her mevkide oynayacak kapasite de olduğunu belirten, ancak solak olduğu için sol bek ve stoperde yararlı olduğunu belirten Mustafa Şeker, “Cenk’in plaj futolu milli takıma davet edilmesi bizleri mutlu etti. Oğlumun bu fırsatı iyi değerlendireceğine inanıyorum”dedi.