Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB)  firmalarına  yıldız yağdı. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun, (OSBÜK), OSB Yıldızları Araştırması’nda, bölge firmaları 12 farklı kategorinin tamamında ödül aldı.

Türkiye’deki tüm organize sanayi bölgelerinin çatı kuruluşu olan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından 12  kategoride gerçekleştirilen OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması sonuçları açıklandı. Satış, ihracat, istihdam, kadın istihdamı, Ar-Ge harcaması, stajyer istihdamı kategorilerinde en çok artış yapan ile bu kategorilerde bir önceki yıla oranla artış gösteren ilk 100’er firmanın ödüllendirildiği yarışma sonuçları AOSB için gurur tablosu oluşturdu. 

adana osb başkanı bekir sütçü

“BİZE BU GURURU YAŞATAN FİRALARIMIZI KUTLUYORUM”

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü, OSBÜK OSB Yıldızları Araştırması’nda, OSB’ler arasında 12 farklı kategoride dereceye giren firmaları tebrik ederek, “OSB’miz, en çok ödül alan firmaları bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor. Bize bu gururu yaşatan, üretimin birleştirici gücüne inanıp yarattıkları değerle daha güçlü Türkiye hedefine omuz veren firmalarımız ve tüm çalışma arkadaşlarını kutluyorum.  Firmalarımızın bundan sonraki süreçte daha güzel başarılara imza atacaklarına inanıyor ve bu başarıya katkı sunmak için AOSB yönetimi olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Sütcü, OSB Yıldızları Araştırmasının ülkemizdeki Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren firmaları motive etmek ve onlara yeni olanaklar tanımak amacıyla, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen kapsamlı bir yarışma olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan OSB’ler ve OSB’lerde faaliyet gösteren firmalar hakkında yapılan doğru kaynaklara ve verilere dayalı tek resmi çalışma olan bu araştırma, OSB’lerdeki firmaların performansını tüm Türkiye’ye ve dünyaya anlatacak etkin bir referans kaynağı oluşturmaktadır.”

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü, “OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması” verilerinin; ekonomi, dış ticaret, istihdam, yatırım, Ar-Ge, lojistik, dijitalleşme gibi alanlardaki araştırmacılara, ekonomi ve iş dünyasına yön veren kurum ve kişilere, uluslararası yatırımcılara, ulusal sanayi stratejisi oluşturanlara ve ülkemizle dış ticaret yapan firmalara referans kaynak oluşturmasını diliyoruz” temennisinde bulundu. 

Araştırmada En Çok Satış Yapan Firma kategorisinde 8, En Çok İstihdam Sağlayan Firma kategorisinde 10, En Çok İhracat Yapan Firma kategorisinde 8, En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan Firma kategorisinde 9, En Çok Ar-Ge harcaması yapan firma kategorisinde 1, En Çok Stajyer İstihdamı Sağlayan Firma kategorisinde 7 firma ödül aldı.

Bir önceki yıla göre, ihracatını En Çok Artıran Firma kategorisinde 8, Satışını En Çok Artıran Firmalar kategorisinde 11, Kadın İstihdamını En Çok Artıran Firma kategorisinde 11, Ar-Ge harcamasını En Çok Artıran Firma Kategorisinde 4, İstihdamını En çok Artıran Firma kategorisinde 8, Stajyer istihdamını En çok Artıran Firma kategorisinde ise 5 firma ödüle layık görüldü.