Adana Veteranlar Hentbol Karması Antrenör ve Kafile Başkanı, THF Veteranlar Kurulu Üyesi Eski Milli Hentbolcu Şükrü Özhan, THF 48. Kuruluş yıldönümünün çeşitli etkinliklerle kutlanacağını, bunu yaşamak ve Ankara’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

ADANA VETERANLAR GEÇEN YIL TÜRKİYE 2. OLMUŞLARDI

Adana Veteranlar Karması’nın geçen yıl Türkiye ikincisi olduğunu ve 8 oyuncularının Federasyon karmasına seçildiğini anımsatan Şükrü Özhan şöyle devam etti:

“Adana karması olarak kentimizi; davranışlarımız ve başarımızla en iyi şekilde temsil edeceğiz ve renk katacağız. 3 Şubat Cumartesi günü önce Anıtkabir’i ve Ata’mızı ziyaret edeceğiz. Daha sonra da gösteri maçları yapacağız. Geçtiğimiz yıl Türkiye ikincisi olmuştuk. Bu yılda aynı başarıyı göstereceğimize inanıyorum. Geçmiş yıllarda okul ve kulüp takımlarında forma giyen 40 yaş üzeri sporcularımız bunun bilincinde.”

FEDERASYON KARMASINA SEÇİLEN 8 SPORCU

Veteranların önümüzdeki süreçte yurt dışında turnuvalara da katılacağını ifade eden Özhan, kendilerine malzeme ve ulaşım konusunda destek olan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Bu arada federasyon karmasına seçilen sporcuların isimleri şöyle: Fatih Yıldırım, Tolga Üçdağ, Tarık Eser, Barış Birengel, Tunç Üçdağ, İsmail Çakıt, İlker Yıldırım, Ümit Adaş