Informa Markets tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarda, Adanalı firmaların da aralarında olduğu 1.000’in üzerinde marka, 120’den fazla ülkeden 20 bin profesyonel ile bir araya gelecek. Düzenlenen her yeni buluşmada sektörünün ihracatına doğrudan milyonlarca dolar katkı sağlayan CBME Türkiye, 2024 hazırlıkları kapsamında bir taraftan mevcut pazarları güçlendirmeye devam ederken, diğer yandan özellikle Afrika ve Amerika bölgelerindeki pazarlama faaliyetlerine yoğunlaşarak, sektöre yeni ticaret kanalları açmayı hedefliyor. CBME Türkiye 2024’ün stant satışlarının başladığını duyuran Informa Markets, online ziyaretçi kayıtlarının ise Haziran ayında açılmasının beklendiğini açıkladı. 

Dünyanın en büyük fuar organizatörü Informa Markets tarafından Çin, Hindistan, Endonezya ve Amerika’da düzenlenen CBME fuarlarının Türkiye ayağı, 42. kez 11 – 14 Aralık 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak. Fuarı ziyaret edecek perakendeciler, büyük mağazalar, e-ticaret siteleri, toptancılar, üreticiler, marka sahipleri ile tedarikçiler, satın alma ofisleri, ithalatçılar ve distribütörler; 1.000’den fazla markanın anne, bebek ve çocuk ürünlerine dair binlerce yeni ürününü ilk kez bir arada görebilecek. 

Bebek ve çocuk modasının geleceği CBME Türkiye’de şekilleniyor

Anne, bebek ve çocuk ürünleri sektöründe 2024’ün en önemli uluslararası ticaret adreslerinden birisi olacak CBME Türkiye, artık geleneksel hale gelen trend seminerlerine de ev sahipliği yapacak. Fuarda, dünyanın 1 numaralı trend otoritesi WSGN, bebek ve çocuk giyimini etkileyen makro faktörler ile renk, desen, kumaş, giyim ve aksesuar ürünleri hakkında ipuçlarını paylaşacak. 

Yüreğir Belediyesinden "Vergi" Hatırlatması Yüreğir Belediyesinden "Vergi" Hatırlatması

Son buluşmada uluslararası ziyaretçi oranı yüzde 32 oldu

Son fuarda Türk firmalarla birlikte Çin, Mısır, Hindistan, Kırgızistan, Filistin, Polonya, Portekiz, İngiltere ve Özbekistan’dan katılımcıların stant açığı CBME Türkiye’yi 124 ülkeden toplam 15 bin 412 sektör profesyoneli ziyaret etti. Uluslararası ziyaretçi oranı yüzde 32’ye ulaşan fuara en yoğun ziyaret sırasıyla; Cezayir, Rusya, Libya, Suriye, Irak, Suudi Arabistan, Kazakistan, İran, Yunanistan ve Ukrayna’dan gerçekleşti. 

‘Bebek Çocuk Taşıma ve Güvenlik Araç Gereçleri’, ‘Bebek Bakımı ve Beslenmesi’, ‘Yeni Doğan ve Bebek Giyim’, ‘Çocuk ve Genç Giyim’, ‘Abiye Giyim’, ‘Pijama, Çorap, Çamaşır ve Aksesuar’ ile ‘Mobilya ve Ev Tekstili Ürünleri’ kategorilerine dair yeniliklerin vitrine çıkacağı CBME Türkiye 2024 hakkında detaylı bilgi almak isteyen sektör profesyonelleri, www.cbmeturkiye.com.tr adresini ziyaret edebilirler