Sporun adresi Radyo Pembe’de vazgeçilmez tutkunuz olan sporun referans programı Kamil Yalçın Göl ile “Spor Saati”ne Adanaspor Kulüp Başkanı Saim Dura ile Adanalı Gazetesi Spor Yazarı Şencan Birincioğlu konuk oldular..
Ödüllü spor programı Kamil Yalçın Göl ile "Spor Saati" Radyo Pembe'de vazgeçilmez tutkunuz olmaya devam ediyor..

"DEDE İÇİN NE YAPILSA AZDIR"

Ömrünü turuncu-beyazlı renklere adayan, Adanaspor denilince akla gelen ilk isimlerden olan Merhum Tevriz Dura’ya(Dede) Adana’da belediyelerin vefa örneği göstermelerinin gerektiğini belirten Adanaspor Kulüp Başkanı Saim Dura, “Adanaspor’lu efsane ismin yaşatılması için belediyeler duyarlılık göstererek gerekeni yapmalılar. Adana’da bir nesil Adanaspor ve Dede sevgisi ile birlikle büyümüştür. Turuncu-Beyazlı renkler için bir ömür adayan Efsane Başkan Dede bir Adanaspor tarihiydi. Onunla birlikte bir dönem sona erdi.  Adanaspor denince akla gelen ilk isimlerden Tevriz Dura için ne yapılsa azdır. Onun adı mutlaka yaşatılmalıdır” diye konuştu.

"KIZILDAĞ GÜREŞLERİ MARKA OLMALI"

Dünyanın en eski spor organizasyonlarından biri olan 537. geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşlerinin sadece Cumhur İttifakı belediyelerinin katkılarıyla düzenlenmesinin son derece yanlış olduğunu ifade eden Adanalı Gazetesi Spor Yazarı Şencan Birincioğlu, “Sporda ayrımcılık olmaz, spor birleştirici bir güçtür. Ama gelinen noktada Kızıldağ Karakucak Güreşleri’nin siyasetin gölgesinde kaldığı görülüyor. Bu tarihi organizasyonun değil Adana, Türkiye hatta uluslararası arenada ses getirmesi için 7’den 70’e tüm Adana, Kızıldağ Karakucak Güreşlerini marka yapabilmek için el ele vermelidir” şeklinde konuştu.