Adeta yerle bir olan Adıyaman’da depreme yakalanan genç voleybolcular, enkaz altında kalarak yaşama veda eden Kıbrıslı sporcuları unutmadı. Türkiye şampiyonasında derece yapmaları halinde kupa ve madalyaları, Kıbrıs’a götürecekler…

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde Adıyaman’da şampiyona için bulunan ve depremi yaşayan AGİAD Ortaokulu Voleybol takımı sporcuları tekrar düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası öncesi hayallerinde olan Sultanlar Ligi sporcularıyla bir araya geldi. Takımla birlikte fotoğraf çekilen sporcular merak ettikleri soruları da sorma fırsatı oldu. Genç voleybolcular Cuma günü oynanacak olan Çukurova Belediyesi Spor Kulübü - Nilüfer Belediyespor maçında da ablalarına başarı dileğinde bulundu.

AGİAD Ortaokulu Voleybol Takımı, Kadın Voleybolcuları Ziyaret Etti

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü idmanını ziyaret eden AGİAD Ortaokulu Voleybol Takımında Kaptan Duru Yağmur Tarak, “Yaşadığımız depremden sonra yeni yeni kendimize geldik. Bulunduğumuz otel depremde ayakta kaldı. Ancak şampiyonaya katılmak için Adıyaman’a gelen Kıbrıs kafilesinin bulunduğu oteldeki kardeşlerimiz maalesef hayatlarını kaybetti. Eğer deprem yaşanmasaydı Adıyaman’daki rakiplerimizden birisi de Kıbrıs takımı olacaktı. Düzenlenecek olan şampiyonada derece yaparsak kupa ve madalyalarımızı Kıbrıs takımına armağan edeceğiz” dedi.

Tarak, “Önümüzdeki haftalarda oynayacağımız Türkiye Şampiyonası öncesi hayalimizde olan Sultanlar Ligi’nde şehrimizi temsil eden Çukurova Belediyesi SK antrenmanını ziyaret ederek hem morallendik hem de merak ettiğimiz soruları ablalarımıza sorduk. Kendilerine Sultanlar Ligi’nde başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

AGİAD Ortaokulu Voleybol Takımı, Kadın Voleybolcuları Ziyaret Etti

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Baş Antrenörü Mustafa Umut Uysal ise ziyaretten dolayı memnun olduklarını belirtti. Uysal, “Yaşadıkları hiçte kolay değil, bizimde elimizden gelecek ne olursa takımın yanında oluruz. Genç sporcuların başarıları bizleri oldukça mutlu ediyor. İlerde bu gençlerden bir kaçını inşallah takımımızda görürüz” dedi ve AGİAD Voleybol Takımı’na Türkiye Şampiyonası’nda oynayacakları karşılaşmalarda başarılar diledi.