Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği (AGSYD) Adana Şubesi; Vücut Geliştirme ve Fitness sporuna yaptığı katkılardan dolayı; Atletik Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü Başkanı Nihat Söyler’e plaket takdim etti.

Uluslararası hakem Nihat Söyler’in; son yıllarda ülkemizde giderek gelişen ve sporcu sayısı artan bilek güreşine de katkı koyduğunu söyleyen AGSYD Adana Şube Başkanı Mustafa Boz;

“Adana’da vücut geliştirme ve fitness sporunun gelişmesinde Nihat Söyler’in katkısı inkar edilemez. 1985 yılından bu yana sporun içinde yer alan Uluslararası arenalarda da boy gösteren Nihat Söyler; son olarak bilek güreşine de ağırlık verdi. Bir çok sporcusu ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer aldı. Milli takıma sayısız sporcu kazandıran Nihat Söyler’e AGSYD olarak bu çalışmalarından dolayı plaket vermeyi kararlaştırdık” dedi.

Aile boyu spora ağırlık veren Nihat Söyler’in eşi Kadriye Söyler bilek güreşinde Türkiye Şampiyonluğu kazanırken, kardeşleri Kazım ve Sinan Söyler vücut geliştirme sporu yaparken, çocukları da sporun içinde yer alıyor.

“Hatırlanmak ve teşvik edilmek güzel, beni daha fazla motive ediyor” diyen, bugüne kadar 55’e yakın plaket ve şilt’le ödüllendirilen Nihat Söyler 3 dönem Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği, 15 yılda il temsilciliği görevlerinde bulundu.

Söyler; “AGSYD Adana Şube Başkanı Sayın Mustafa Boz’a teşekkür ederim. Beni onurlandırdı. 37 yıldan bu yana sporun içindeyim. Gençlerin her türlü olumsuzluklardan uzaklaşıp spora yönlendirilmesinde kendimce epey bir yol aldım.  Adana’da bu spor dalının gelişmesi için çok çabaladım. Onlarca sporcuyu milli takıma kazandırdım. Bir çok sporcum şimdilerde Beden Eğitimi öğretmenliği yaparak genç jenerasyonu spora kazandırıyor. Hepsiyle gururlanıyorum. Gücüm yettiğince bu yöndeki çalışmalarımı devam ettireceğim” diye konuştu.