Başkan Gülaçtı mesajında "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde millet olarak saygıyla anıyoruz” dedi. Başkan Gülaçtı, Atatürk'ün, Türk Milleti’nin Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı silah arkadaşları ile beraber zaferle sonuçlandırarak millet iradesine dayalı çağdaş ve modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu hatırlatarak "Anadolu topraklarından yükselen bağımsızlık ve özgürlük meşalesi ve onun büyük ateşleyicisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada pek çok topluma da örnek olacak bir davranış sergilemiştir. Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak millet olarak hepimizin ortak sorumluluğudur.
Milletimizi ve vatanımızı yok olma tehlikesinden kurtaran, bizlere özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onurunu kazandıran Mustafa Kemal Atatürk, daima gönlümüzde yaşayacaktır.

Müzeyyen Şevkin Uyardı! “Türkiye, Afetlere Karşı Hazırlıklı  Değil” Müzeyyen Şevkin Uyardı! “Türkiye, Afetlere Karşı Hazırlıklı  Değil”

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 85. yılında Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.