ÇUKUROVA SİFED, Çukurova için Projelerini Açıkladı ÇUKUROVA SİFED, Çukurova için Projelerini Açıkladı

Adana’da STK olarak önemli sosyal projelere imza atan, İnşaat Sektörünün temsilcilerinden olan Kamu müteahhitlerinin sorunlarının çözümü noktasında önemli başarılara imza atan AKAMDER’de yönetim noktasında değişiklikler yaşandı.

AKAMDER’DE DEVİR TESLİM

Uzun yıllar AKAMDER Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Karslıoğlu genel kurulda üyelere hitaben yaptığı konuşmasında; “AKAMDER olarak sektörün sorunlarının dışında önemli sosyal projelere de imza attığımız bir dönem geçirdik. Bu doğrultuda üyelerimizin ve kamuoyunun da teveccühünü kazandığımızı inanıyorum. Artık kurumsallaşma yönünde DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu) olarak sektörün üst çatısı ve bileşenlerinin topluluğu olarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Adana merkezli olarak Konfederasyon hedefimizi de yakında gerçekleştireceğimize inanıyorum. Dolayısıyla AKAMDER olarak aktif çalışmalara imza atacak olan Adana’da sektörün önde gelen müteşebbislerinden Sayım Azmaz’ın başarılı olacağına inanıyorum. Kendisini ve yeni oluşan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız kutluyor başarılar diliyorum.” Açıklamalarında bulundu.

AKAMDER’DE SAYIM AZMAZ DÖNEMİ

AKAMDER Başkanlığına seçilen İş insanı müteahhit Sayım Azmaz açıklamasında;” Derneğimizin kurumsallaşma sürecine çok büyük katkılar sunan daha büyük hedeflere yürümek üzere DAİMFED gibi saygın ve güçlü bir üst yapıyı oluşturan Başkanımız Mustafa Karslıoğlu ve yönetiminde görev alan tüm arkadaşlarımıza en kalbi duygularla teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Dayanışma, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma gibi değerlerimizle bizi biz yapan, geleceğe umutla bakmamızı ve bir arada olmamızı sağlayan AKAMDER’i daha da güçlendirerek ve büyüterek elbirliğiyle çalışacağız. Kamu müteahhitleri olarak taşıdığımız yük, sorumluluk sadece yapıların fiziksel inşasıyla sınırlı olmayıp Ülkemizin de imajını şekillendirdiği bilincindeyiz. Bu doğrultuda kaliteli ve güvenilir yapılar yaparak Ülkemizin gücünü ve potansiyelini yansıtarak Uluslararası platformlarda prestij kazanacağına inanıyoruz. AKAMDER olarak bu yeni süreçte sorunları çözmek ihtiyaçlara cevap vermek haklarımızı savunmak için arkadaşlarımla birlikte tüm gayretimizle çalışacağız.” İfadelerinde bulundu.

AKAMDER Yeni Yönetimi

AKAMDER YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

YÖNETİM KURULU: Sayım Azmaz, Adnan Kemali Ünal, Onur Işıklı, Engin Hazar, Mehmet Ali İnan, Osman Çevik, Murat Kaya, Arif Çetin, Taner Uluğ, İlker Cem Güvel ve Murat Özyiğit.

DENETLEME KURULU: Muammer Seyfi Günay, Sabit Avcı, Hacı Özgen Murat Mirzaoğlu ve Hacı Murat Şekeroğlu. ÜST KURUL DELEGELERİ: Mustafa Karslıoğlu, Sayım Azmaz, Halil Avcı, Hilmi Tümer ve Kemal Bekaroğlu.

Editör: Murat BERHUN