Başkan Akay'ın "Sağ Kolu" ile "Sol Kolu" tarafından "Nasılsa kesin adayız. Gerek yok" denilerek hiç yapılmayan "anket çalışması" seçime kısa süre kala yapılmaya başlandı. Gerçeği ne kadar yansıttığı belli olan! anket çalışmasında Başkan Akay Akdeniz bölgesinde en başarılı Başkan olduğu haberleştirildi. 

Bu güne kadar algı çalışması yapılmayan ve "ahbap-çavuş" ilişkisiyle yapılan medya planlamasının sonuç vermemesi ve adaylık zora binince akla gelen çalışmaya göre ALF Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırma, Seyhan Belediye Başkanı Akif haber şöyleKemal Akay’ın Akdeniz Bölgesinin en başarılı ilçe belediye başkanı olduğunu ortaya koymuş.

Akla Yeni Gelmiş! Seçim Yaklaşırken İlk kez Anket Liderliği!

Araştırma şirketi, halkın belediye başkanlarıyla ilgili kanaatlerini saptamaya yönelik olarak coğrafi bölgelere göre gerçekleştirdiği anket çalışmasının Akdeniz Bölgesini kapsayan sonuçlarını açıkladı.

9-14 Temmuz 2023 tarihleri arasında 6 bin 230 kişiyle yüz yüze yapılan araştırmaya göre Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yüzde 59,3’lük oranla Akdeniz Bölgesinin en başarılı belediye başkanı.

Başkan Akay’ı  sırasıyla Mersin/Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Antalya/Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Adana/Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Mersin/Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan izledi.

Araştırmanın doğrudan vatandaşlarla yüz yüze gerçekleştirilmesinin çok anlamlı ve değerli olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Geride kalan dört buçuk yılda sunduğumuz hizmetlerimizin halkımız tarafından takdir edilmiş olması bizim için en büyük gurur ve mutluluk. Tüm çalışanlarımızla yaşam standartlarının her geçen gün arttığı, halkımızın refah düzeyini artırıp, mutlu, huzurlu insanların yaşadığı bir Seyhan için çalışmaya devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı tüm halkımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.