Tam 10 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen ve her yıl Nisan ayında yüzbinlerce insanı Adana’da buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir önderi Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt,Adana’nın tanıtımı için katkı sağlamaya devam ediyor.

Toyota Türkiye CEO’su Bozkurt bu yöndeki ilk adımını Türkiye Yeni modeli Corolla Cross Hybrid modelinin Türkiye lansmanını Adana’da gerçekleştirerek attı. Bozkurt, bayi, şirket içi eğitimler, filo şirketleri ve basın mensupları olmak üzere 1000 kişiyi Adana’da ağırladı. Farklı gruplara ortalama 2 veya 3 günlük yapılan programlar ile yaklaşık 2 binden fazla konaklama gerçekleştirildi. Türkiye’nin farklı şehirlerden gelen konuklara eksiksiz bir program dahilinde Adana, tüm yönleriyle tanıtıldı. Organizasyon aynı zamanda, Adana’da yapılan ilk binek otomobil lansmanıda oldu.

Ali Haydar Bozkurt'tan Adana'ya Değer Katan Lansman!

“Kültürel ve Ekonomik Katkı Sağlıyor”

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, benzer etkinliklerin kentlerin tanıtımındaki etkisinin büyük olduğuna inandığını ve bu yolla kentlere kültürel ekonomik katkının önünün açıldığını belirterek şunları söyledi;

“Yeni model lansmanımıza farklı şehirlerdeki tüm bayilerimiz aileleriyle birlikte katıldılar. Ayrıca bayi çalışanlarının eğitim ve test sürüş aktiviteleri de gerçekleştirildi. Bunun ardından, aynı program dahilinde100 kişilik basın mensubu grubunu da Adana’da misafir ettik. Ayrıca, Adanalı Gazeteci Ayşe Arman da İyilik Kolyeleri Atölyesi düzenleyerek destek verdi. Bütün organizasyonu düşünürsek, Adana’nın tanıtımı için ne denli önemli bir iş yapıldığı ortaya çıkarken, tanıtıma olduğu kadar kent ekonomisine de doğrudan katkı yapan bir işingerçekleştirilmiş olması mutluluk ve gurur verici.”

Ali Haydar Bozkurt'tan Adana'ya Değer Katan Lansman!

İş Dünyasına Sorumluluk Düşüyor

Bozkurt, hem meslektaşlarına hem de farklı sektördeki şirketlerin sahip ve üst düzey yöneticilerine seslenerek “Hiç şüphesiz ülkemizin her yeri ayrı ve farklı güzellikleri ve kültürel birikimi barındırıyor. Bu düşünce ile bir çağrı yapmak istiyorum. İş dünyasının öncülük etmesiyle Türkiye’nin tüm kentleri için harekete geçilebilir.İş dünyasını oluşturanlardoğdukları veya büyüdükleri kendi şehirlerine bu şekilde katkı sunabilirler.Bu tür küçük çaplı turizm hareketleriyle hem kentlerimizin tanıtımına hem de ekonomik çarkların birer dişlisi olan halkımıza ekonomik anlamda katkı sağlanır” diye konuştu.

Bozkurt, tanıtımdan başlayarak kent ekonomisine katkıya kadar uzanan sürecin kesintiye uğramadan sürdürülmesinin herkesin sorumluluğunda olduğunu ve iş dünyasının bu süreç dahilinde kentlerindeki turizm hareketine katkı sunabileceğini de kaydederek şu konulara dikkat çekti;

Ali Haydar Bozkurt'tan Adana'ya Değer Katan Lansman!

“Bu aktiviteleringerçekleştirilmesiyle birlikte; otellerimizden, restoranlara ve kent esnafına ekonomik bir katkı oluştururken, diğer yandan da gelen misafirlere kentlerimizi doğru ve en güzel yönleriyle tanıtma şansıdoğuyor. Ancak, bu tür programları yaparken çok dikkatle ve titizlikle hazırlamak gerektiğine inanıyorum. Ben şahsen organizasyonu yapan ekibimizle bizzat birebir çalıştım ve programlarını kendim yaptım. Adana kebabının yanı sıra bici bici, muzlu süt, şırdan, mumbardolması, sıkma, cezerye gibi bir çok lezzeti tattılar. Hiç gelmemiş veya uzun zamandır Adana’ya gelmeyen insanları Adana’mıza getirmiş olduk. Bu organizasyonla gözlemledik ki şimdi Adana’nın çok sayıda gönüllü turizm elçisi bulunuyor” şeklinde konuştu.

Ali Haydar Bozkurt'tan Adana'ya Değer Katan Lansman!

ODD üyeleri Adana’da ağırlandı

Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Otomotiv Distribütörleri Derneği yönetim kurulu üyelerini geçtiğimiz aylarda da Adana’da ağırlamış, üyelerin hepsinden de en kısa zamanda bir bayi toplantılarını Adana’da organize etme sözü de almıştı.