AK Parti’nin ‘mutlaka alınması gereken iller’ listesinde yer alan Adana’nın Seyhan ilçesi için ismi giderek daha sık duyulan isimlerin başında Mehmet Tanrıöver geliyor. Bölgede yapılan anketlerde Tanrıöver’in önde olduğu konuşuluyor.

Genel seçimlerin hemen ardından gözlerin çevrildiği yerel seçimler için takvim hızla işliyor… Mart 2024’te sandık başına gidilecek vatandaşlar, yaşadıkları yeri kimin yöneteceği konusunda iradesini sandığa yansıtacak.

Kamuoyunda AK Parti’nin özellikle İstanbul ve Ankara için aday çalışmaları öne çıksa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle Adana konusunda teşkilatlarada çalışmaların çok sıkı şekilde ilerlemesi talimatı verdiği biliniyor. 

Mevcut yönetime şans veren ancak son dönemlerde ilçede her anlamda hayatın daha zorlaştığını yaşayarak gören Seyhanlıların aklında tek bir isim var… Kenti yakından tanıyan ve Adanalıların da çok iyi bildiği Mehmet Tanrıöver.

Seyhanlı seçmen mutsuz ama umutlu

Sadullah Kısacık "Buğday Taban Fiyatı 15,50 TL’den Aşağıda Olmamalı!" Sadullah Kısacık "Buğday Taban Fiyatı 15,50 TL’den Aşağıda Olmamalı!"

Adana’da Seyhan Belediyesi için ismi anılan Tanrıöver’e geçmeden önce ilçenin son durumuna kısa bir parantez açalım… Adana’nın en kalabalık merkez ilçelerinden biri olmasının yanı sıra iş yeri açısından da açık ara ilk sırada olan Seyhan’da işler istenildiği gibi gitmiyor.

Şehrin merkezinin neredeyse 50 yıldır aynı olduğunu, son seçimden önce göreve talip olanlar verdiği sözleri seçimin ardından unuttuğunu kaydeden bölge sakinler, 2024 yılındaki seçimleri Seyhan için de ‘tamam’ ya da ‘devam’ niteliğinde olduğu görüşünde.

Seyhan'da  Tanrıöver rüzgarı esiyor. 
Yapılan anketlerde tanrıöver'in her geçen gün aday olması için kamuoyu desteğinin artırdığı belirtiliyor. 
Bu süreçte adını sıkça duyduğumuz isimlerden biri olan Mehmet Tanıröver’in ismi hem AK Parti koridorlarında hem de Seyhan ilçesinde daha yüksek sesle konuşulur oldu.

Halihazırda Sosyal Güvenlik Kurumu'nda Daire Başkanlığı görevinin yanı sıra Adana Ticaret il Müdür Yardımcısı ve Büro Memur Sen Başkanı olan Tanrıöver’in en büyük avantajının hem şehri hem de Seyhanlıları çok yakından tanıması hem de seçmen kitlesinin sempatisini kazanması.

Seçim döneminin olmazsa olmazlarından biri de anketler… İşte bu anketlerde de Mehmet Tanrıöver ismi önde çıkıyor. Oluşan bu tablo nedeniyle de Mehmet Tanrıöver’in Adana Seyhan Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin adayı olması her geçen gün daha güçlü bir ihtimal olarak dikkat çekiyor. 

Mehmet Tanrıöver kimdir? 
1970 yılında Adana’da dünyaya gelen Tanrıöver, sırasıyla; Toros İlk Okulu, Karataş Yemişli Köyü ilkokulu Sakarya İlk Okulu, Beş Ocak Orta Okulu ve Adana Erkek Lisesi’nden mezun oldu.

Evli ve 4 çocuk babası olan, eğitim alanına İşletme Fakültesi’nden devam eden Tanrıöver, buradan da mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi Maliye ve İnönü Üniversitesi İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

SSK İl Müdürlüğü’nde memur ve şef olarak görev yaptıktan sonra İmamoğlu Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Tanrıöver, Malatya ve Adana’da Sanayi Ticaret İl Müdür Yardımcılığı yaptı ve adından da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Adana Ticaret İl Müdürlüğü’nde Ticaret Şube Müdürü olarak göreve başladı. Görevini hala başarıyla burada sürdürüyor.

Tanrıöver, aynı zamanda Memur-Sen Teşkilat Başkanı ve Büro Memur-Sen Adana Şube Başkanıdır.