ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’e; adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulunan, seçilmesi halinde Büyükşehir’de hayata geçireceği projeler hakkında bilgi veren Kazım Kürşad Erdil; “Adana yıllardır yok sayılan bir şehir görünümünde. Adana; Türkiye genelinde kamu yatırımlarında en geride kalan şehir. Büyük fabrikaların hepsi kapandı, yerine yenileri yapılmadı. Olumsuzluklara rağmen Adana potansiyeli yüksek bir şehir. Kaynakları ve potansiyeli doğru kullanarak Adana’da olumlu işler yapma şansımız var. Adana’nın hizmet üretebilecek gerçek bir belediyeciliğe ihtiyacı var” dedi.

AP Adayları Erdil ile Uyğur’dan ÇGC Ziyareti

SEYHAN’IN POTANSİYELİ YÜKSEK

‘İlk’ler, ‘en’ler, ‘tek’ler Hülya Başkan’la Ceyhan’da… ‘İlk’ler, ‘en’ler, ‘tek’ler Hülya Başkan’la Ceyhan’da…

ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette konuşan AP Seyhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyğur; gösterilen konukseverlikten dolayı Cafer Esendemir’e teşekkür etti.  Uyğur, Seyhanlıyı kucaklayacak modern belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini vurgulayarak “Toplumu temsil eden STK’larla hareket edeceğiz. Bunların başında da basın ve onun çatı meslek örgütü olan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti geliyor. Basının bugün ne denli zor koşullar altında görev yaptığının bilincindeyiz. ÇGC nezdinde tüm basın emekçilerini kutluyorum” diye konuştu.

YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Cafer Esendemir, seçimlerin bayrak yarışı olduğunu, demokratik bir ortamda geçmesi ve halkın iradesinin sandığa yansıması gerektiğini belirterek, “Ziyaretimize gelen her aday adayı veya adaya yaklaşımımız her zaman pozitif olmuştur. Mahalli İdareler Yerel Seçimleri; halka hizmet için bir fırsattır. Basın camiası olarak, yerel yönetimlerle sürekli işbirliği içinde olmaya dikkat ediyoruz ve tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz” dedi.

Editör: Murat BERHUN