Çukurova’nın yarım kalan hizmetlerini yeni projelerle hak ettiği noktaya taşıyacaklarını belirten Aslan, ‘’Yüreğimizle, sevgimizle, projelerimizle, deneyimli ekibimizle geliyoruz. İlkeli ve dürüst bir yönetim anlayışıyla Çukurova’yı sadece Adana’ya değil, Türkiye’ye örnek bir ilçe yapacağımıza söz veriyoruz’’ diye konuştu.  

 Özellikle imar, alt ve üst yapı gibi konularda ince eleyip sık dokuyacaklarını kaydeden Aslan,’’Mesleğim harita ve kadastro. İmar, planlama, harita ve aslında kısaca şehircilik bizim işimiz. Adana deprem bölgesi ve son depremlerde en büyük yıkım Çukurova’da yaşandı. İşte bu noktada gerçek anlamda bir şehircilik yapacak ve olası depremlere karşı da her türlü önlemi alacağız’’ dedi.

Aslan "Yüreğimizle, Sevgimizle, Projelerle Geliyoruz"

6 Şubat depreminden sonra yaşanan olumsuzlukların en kısa zamanda çözüme ulaştırılarak müstakil arsa sorununu çözeceklerini, güvenli ve huzurlu konutların yapılmasının önünü açacaklarını belirten Aslan, şöyle devam etti:

‘’  Çukurova’yı sanatın, kültürün ve sporun başkenti yapmak için akılla, bilimle kısa ve uzun vadeli çeşitli proje çalışmalarıyla dikkat çeken Aslan, bu projeleri hayata geçirmek için ilgili mimar ve mühendisler ile tecrübeli kadro ve ekibimizle göreve hazırız.

İmar ve planlamadan, kentsel dönüşüme, organik köy pazarı ve öğrenci yurdundan, tema park ve yaşam merkezlerine, kültür ve sanat merkezleri, kültür ve sanat sokağı, kooperatifleşmeye kadar ilçeyi kalkındıracak tüm projelerimiz hazır.

Yıllardır sahadayım. Hep sahada oldum. 1990 yılından bu yana sayısız şehircilik çalışmaları yaptım. Tecrübeyle, bilimin ışığında, meslek örgütleriyle birlikte üreten bir belediye yaratmak için projelerim ile liyakat sahibi kadrolarımızla göreve hazırım. Projelerimiz detaylı şekilde daha önce açıklamıştık. Çukurovalı hemşerilerime layık olacağıma söz veriyorum.  ‘’