Adana Barosu’nun geçmiş dönemlerdeki başkanlarını çıkaran Demokrat Avukatlar Grubu’nun Başkan adaylığı için yola çıkan Avukat Murat Loğoğlu,’’ Baro avukat içindir. Önce avukat diyen,  hiçbir ayrım gözetmeksizin avukatın, özellikle de mesleğe yeni başlayan avukatlarımızın ekonomik ve mesleki sorunlarına çözüm üreten bir baro için yola çıktık’’ ifadelerine yer verdi. 

Kentin tanınmış avukatlarından Murat Loğoğlu,23 Şubat (2024) Cuma gün Divan Otel’de gerçekleştirilecek olan Demokrat Avukatlar Grubu önseçiminde başkan adaylığı için yarışacak. 

SAVUNMANIN OLDUĞU HER YERDE OLACAĞIZ

Adliyede karakolda sokakta meydanda olacaklarının altını çizen Loğoğlu, ‘’Savunmanın olduğu her yerde avukatı yalnız bırakmayan ve yanında olan bir Adana Barosu için biz varız. Şeffaf ulaşılabilir ve hesap veren,  mesleki ve toplumsal olaylara duyarlı birlikte yönetme kültürünü benimseyen, mesleki dayanışma hassasiyeti yüksek üretken, yenilikçi ve dinamik bir Baro için adayım. Geçmişin deneyimini,  gençliğin dinamizmiyle birleştirerek yönetmeye adayım’’ dedi.

AVUKAT MURAT LOĞOĞLU KİMDİR?

1967 yılında Kadirli'de doğdu. Ortaokulu Ceyhan, lise eğitimini Adana Erkek Lisesi'nde tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
Avukatlık stajını Adana Barosu’nda tamamladıktan sonra 1991 yılında Adana Barosuna kayıt yaptırıp serbest avukatlığa başladı.
 1993-2000 yılları arasında Adli Yargı Hakimi olarak görev yaptıktan sonra 2000 yılında tekrar serbest avukatlığa döndü.   
 2008-2010 yılları arasında Adana Barosu Disiplin Kurulu Başkanlığı yaptı.
 2010-2012 yılları arasında CMK komisyonundan Sorumlu Koordinatör olarak Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
 2012-2016 yılları arasında Adana Barosu Başkan yardımcılığı görevini üstlendi.
Halen Adana Barosu  Staj Komisyonu üyesi olan Avukat Murat Loğoğlu Adana Barosu’nda staj eğitim vermeye devam ediyor.