Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, 12 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan ‘Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nde kamu eczacılarının görmezden gelindiğini, hak ettiği değerin verilmediği ifade ederek “Sağlık, bir ekip işi iken stratejik personel olan kamu eczacılarını yok sayan bu düzenlemeyi kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

"KAMU ECZACILARININ UĞRADIĞI MAĞDURİYET İVEDİLİKLE GİDERİLMELİDİR"

Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yapan Başkan Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Devletin ilacına sahip çıkan, hastanelerde kötü ve zor koşullarda fedakârca hizmet veren; ayniyat, sarf malzemeleri, ilaç ve tıbbi malzemelerin sorumluluğunu alan, hastanelerde yarattıkları katkı, aldıkları riskler ve eğitimler düşünüldüğünde kamu eczacılarımız bu yönetmelikteki oranlardan çok daha iyisini hak etmektedirler. Kamu eczacılarımızın uğradığı mağduriyet ivedilikle giderilmelidir. Yönetmelikte yapılan hatadan geri dönülerek yeniden düzenlenmelidir.”

"ECZACILARIN HAKLI TALEPLERİ GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ"

Eczacıların haklı talep ve beklentilerinin görmezden gelinemeyeceğini de vurgulayan Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Tek ses, tek yürek olarak Türk Eczacıları Birliği ve Bölge Eczacı Odaları ve tüm meslektaşlarımız ile birlikte mücadeleye devam edeceğiz, eylem planımız doğrultusunda tüm meslektaşlarımızın hak ettikleri değeri alınana kadar birlikte mücadele ederek, hakkımız olanı alacağız.” diye konuştu.