İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş, göreve geldiği ilk 100 günde, Adana’nın sahip olduğu muazzam potansiyeli herkese göstermek için somut adımlar atacağını söyledi. 
Spordan sanata, trafikten tarıma, çocukların ve yaşlı bireylerin yaşam kalitelerinin artırılmasına kadar onlarca projeyi hayata geçirme sözü veren Türkeş, “Hep beraber, Adana’yı daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha yeşil ve daha dost bir şehir haline getirmek için heyecanlıyım” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİM ŞEFFAF BELEDİYECİLİK”

Yol-İş Holiday Hotel’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerini anlatan İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş, önceliğinin şeffaf belediyecilik olacağına vurgu yaptı. Basın toplantısına İYİ Parti Adana İl Başkanı Veysel Yıldız, Adana Milletvekili Bilal Bilici, Çukurova Belediye Başkanı ve Adayı Soner Çetin, Yüreğir Belediye Başkan Adayı Bülent Alper, Sarıçam Belediye Başkan Adayı Yusuf Özer, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılarak destek verdi.

Ayyüce Türkeş Yerel Medyayla Buluştu, Projelerini Aktardı
“ADİL BELEDİYECİLİK ADANA’NIN HAKKI”
Adana’nın en büyük ihtiyacının dirayet, vizyon ve huzur olduğuna dikkat çeken Ayyüce Türkeş, daha ilk günden belediye hizmetlerini ve özellikle ihaleleri şeffaflaştırarak başlayacaklarını kaydetti. Her şeyin Adanalıların gözü önünde ve gönlünde olacağını belirten Türkeş, daha etkin adil ve demokratik belediyecilik hizmetlerinin Adana’nın hakkı olduğunu söyledi.

“ADANA’NIN HAKKINI SÖKE SÖKE ALACAĞIz”

Adana’nın çöp sorunundan su baskınlarına, deprem ve doğal afet önlemlerinden trafik sıkışıklığına, ihmal edilmiş sorunların şehri olmaktan kurtulması gerektiğine vurgu yapan Ayyüce Türkeş, “Adana’nın hakkını çöze çöze alacağız. İstediğiniz zaman ulaşabileceğiniz, ihtiyaç ve isteklerinizin farkında olan, çalışkan bir belediye ile Adana daha ilk 100 günde farkı hissedecek” diye konuştu.
“KRİTİK NOKTALARA RAYLI SİSTEM ÇÖZÜMLERİ GETİRECEĞİZ”
Tarihin korunacağını, kültürün yaşatılacağını belirten Türkeş, şehrin tanıtımını yaparak geleceğe taşıyacağı sözünü de verdi. Kentteki tarihi yapıların restorasyon çalışmalarına hız vereceklerini kaydeden Türkeş, Adana’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini tüm dünyaya tanıtacakları iddia etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile işbirliği içinde, herkes için konut ve yaşam alanları inşa ederken, kentsel dönüşüm projeleriyle kimseyi yerinden etmeden adaletli bir şekilde davranacaklarını söyleyen İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş, “Dijital İkiz Şehir projemizle alt yapı ve ulaşım planlamasını en etkin şekilde yaparak sizlere zaman kazandıracağız. Acil çözüm bekleyen hastane kavşağı, Çukurova Üniversitesi, Yeni adana Stadyumu ve Sarıçam gibi kritik noktalar başta olmak üzere raylı sistem çözümleri getireceğiz. Alt ve üst geçitlerle trafiği rahatlatacak, merkezde atıl binaların dönüşümüyle otopark sorununu çözüme kavuşturacağız” şeklinde konuştu.