Seyhan Belediyesi’nin halkın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda projelendirilip yapımını tamamladığı hizmet alanlarının açılışları sürüyor. Bahçeşehir Mahallesi’nde Şehit Polis Memuru Erdal Akgedik’in adının verildiği çocuk ve dinlenme parkının açılışı, şehit ailesinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bahçeşehir’e Bilgi Evi, kapalı pazar yeri ve kreş müjdesi veren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Sizler istedikten sonra bizler varız, görevdeyiz ve bu görevi aşkla yapacağız, aşkla yapıyoruz” dedi.

Park

ŞEHİDİN ADI BAHÇEŞEHİR’DE YAŞAYACAK

Seyhan Belediyesi tarafından Bahçeşehir Mahallesi’nde Şehit Erdal Akgedik’in anısına yapılan ve şehidin adının verildiği parkın açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Şehidin ailesi, CHP İl Başkan Yardımcısı Halit Atik, CHP Yüreğir ilçe başkanı Bülent Öğrü, Seyhan Kadın Kolu Başkanı Dilek Özcan, Yüreğir Kadın Kolu Başkanı Hürühan Erkek, meclis üyeleri, muhtarlar, belediye bürokratları ve yurttaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

TBMM çalışmalarından dolayı katılamayan CHP Adana milletvekilleri ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in telgraf gönderdiği törende, çocuklara patlamış mısır ikram edildi.

BERKTAŞ’TAN AKAY’A TEŞEKKÜR

Bahçeşehir Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Berktaş, Başkan Akay’ın destekleriyle Bahçeşehir’i güzel bir mahalle haline getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Berktaş, “Bizler büyükler olarak her şeyi sevgiyi, çocuklarımızın kalbine yerleştirmenin ideallerini yaşatarak büyütüyoruz. Onların doğru, dürüst, barış içinde, kardeşçe yaşadıkları bir dünyada yetişmeleri için koşturuyor, çabalıyoruz. Bu çaba içinde bu sıkıntılı zor bir bölgeyi sayın Bilge Başkanımız Akif Kemal Akay’ın destekleriyle böyle güzel bir hale getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda yardımcı olduğu için başkanımıza sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

park

ŞEHİDİN ANISINA YAPILDI

Seyhan Belediyesi olarak halkın ihtiyacı olan hizmetleri tamamlamanın hazzını yaşadıklarını dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Bu parkı çok değerli bir şehidimizin anısına yapmak ve onun adını vermek bizim için son derece önemli oldu. Bizim inancımıza göre görev başında şehit düşen kişi bizim için en kutsal kişilerden birisidir. Yüce Mevla’m onu kendi katında onu daima misafir eder, daima kendi yanına alır. Çünkü bizim anlayışımızda, inancımızda iş son derece kutsaldır” diye konuştu.

KAMU ADINA YAPILAN HER İŞ KUTSALDIR

Kamu adına yapılan her işin kutsal olduğunu ifade eden Başkan Akay, “Seyhan Belediyesi’nin çalışanları olarak bizler daima bunun bilincindeyiz. Çalışma arkadaşlarımız daima olanca güçleriyle, iradeleriyle bu işi yapmak için zevkle çalışıyorlar. Şöyle etrafınıza baktığınız zaman bu eserde olduğu gibi, yaptıkları gibi her eserde mutlu olduklarını göreceksiniz. Güleryüz içerisinde olduklarını göreceksiniz. Çünkü görevi kutsal olarak kabul ediyorlar. Burada sizlerin huzurunda tüm çalışanlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

park

GÖREVİMİZİ AŞKLA YAPIYORUZ

En kısa zamanda bir Bilgi Evi’ni ve temeli atılan kreşi hizmete açacaklarını, pazar yerinin üstünü kapatacaklarını müjdeleyen Başkan Akay, “Önümüzdeki süreçte sizler istedikten sonra bizler varız, görevdeyiz ve bu görevi aşkla yapacağız, aşkla yapıyoruz” şeklinde konuştu.

park

Başkan Akay’ın konuşmasının ardından şehit ailesiyle birlikte kurdele kesilerek içinde voleybol ve futbol sahası da bulunan Şehit Erdal Akgedik Çocuk ve Dinlenme Parkı hizmete açıldı.

Editör: Murat BERHUN