Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde sağlıkta kalite standartları değerlendirmesinde alınan başarılı netice nedeniyle Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’in de katılımıyla kutlama programı düzenlendi Rektör Prof. Dr. Tuncel Hastane çalışanlarıyla birlikte pasta keserek bu önemli başarıya eşlik etti.

Kutlama Programı çerçevesinde ilk olarak Hipokrat Konferans salonunda hastane kaliteden sorumlu Müdür Yardımcısı Dilek Karakaya Duman ve ekibi tarafından hazırlanan bir sunum yapıldı. Ardından kürsüye gelen kaliteden sorumlu Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Arbil Açıkalın bu başarının elde edilmesinde emek veren tüm çalışanlara teşekkür etti. Açıkalın bu başarıyı sürekli hale getirmenin tek hedefleri olduğunun altını çizdi.

Balcalı Hastanesinin "Sağlıkta Kalite Standardı" Başarısı

Daha sonra kürsüye gelen Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz, zaten iyi bir noktada devraldıkları hastane kalite denetim çalışmalarını verilen çok önemli uğraşlarla daha da yukarıya çekmelerinin gururunu yaşadıklarını belirterek, en yukarıdaki birimden en aşağıdaki birime kadar büyük emek sarf ederek bu başarıya imza atan tüm çalışma arkadaşlarıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Pasta kesimi öncesinde son olarak konuşan Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ise, Çukurova Üniversitesinin sağlık ayağındaki en önemli unsuru olan Balcalı Hastanesi’nin kalite alanında böylesine önemli bir başarıya imza atmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu başarıda emeği geçenleri kutladı.

Balcalı Hastanesinin "Sağlıkta Kalite Standardı" Başarısı

Daha sonra Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel ve beraberindekiler hastane çalışanlarıyla birlikte pasta keserek bu güzel günü kutladı. Pasta kesimin ardından Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisi eşliğinde kalite standartları çalışmalarına katılan birimlere sertifikaları verildi.