KURS KAPSAMINDA BİR GÜNDE 9 CANLI VAKA YAPILDI

8 farklı ilden araştırma görevlisi, uzman ve akademisyenin katılımıyla düzenlenen canlı cerrahi kursuna Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz’de katılarak kursu düzenleyen Üroloji Anabilim Dalı hocalarına teşekkür ederek kursiyerlere de başarılar diledi. Gündüz bilimsel çalışmaların pratik anlamda da en kapsamlı yapılabilen bir merkez olarak Balcalı Hastanesi’ni en plana çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, farklı Anabilim Dallarının da bu tür çalışmalarının olduğunu bu çalışmalarla da gururlandıklarının altını çizdi.

Düzenlenen kurs hakkında açıklamada bulunan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Çukurova Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Atilla Arıdoğan, kursun oldukça interaktif ve verimli geçtiğini söyledi. 3 ayrı ameliyat odasın da toplam 9 canlı ameliyat yaparak 10 katılımcıya eğitim verildiğine vurgu yapan Arıdoğan, Kursta ayrıca laparoskopi eğitim kutuları üzerinden katılımcılara eğitimler verildiğini belirtti. Arıdoğan ayrıca Çukurova Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı’nın bölgede önemli bir merkez olduğunu laparoskopik, onkolojik ve endoskopik taş cerrahileri ile bölge halkına hizmet verdiklerini belirtti. 

Daha sonra Prof. Dr. Atilla Arıdoğan, Prof. Dr. Nihat Satar, Prof. Dr. Yıldırım Bayazıt, Prof. Dr. Volkan İzol, Doç. Dr. Mutlu Değer ve Öğretim Görevlisi Doktor Nebil Akdoğan katılarak kursiyerlere vakalar üzerinde eğitim verdi.