Okul Önünde Velilerden "Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek” Talebi Okul Önünde Velilerden "Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek” Talebi

Başkan Uludağ mesajında, bağımsızlık ve özgürlüğün karakteri olan bir millete pranga vurmaya çalışanlara Adana’nın, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek, bir milletin bağımsızlık ateşinin yakılmasında öncü şehir olduğunu belirtti.

Başkan Uludağ mesajında şu ifadelere yer verdi “Bundan tam 102 yıl önce kadim Anadolu toprakları, emperyalistlerin ve onların işbirlikçilerinin işgaline uğrayarak, bir millet esarete mahkûm edilmeye çalışılmıştır. Tarih boyu bağımsızlığından ödün vermeyen bir milletin özgürlüğüne pranga vurulmak istenildiği işte tamda o anda, “Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü, bu memlekette bu güzel Adana'da doğmuştur” diyen Türk milletinin Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, aziz milletimizin yılmaz mücadeleleri ile ülkemiz bugünkü özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu yönüyle de Adana, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek, bir milletin bağımsızlık ateşinin yakılmasında öncü şehir olmuştur. Her şeyin bitti denildiği yerde, Karaisalı’dan, Kozan'a, Feke’den Tufanbeyli’ye, Seyhan’dan Ceyhana Yüreğir’den Karataş ve Yumurtalık’a kadar, Adanamızın kurtuluşu için, yılmadan, usanmadan ve korkmadan milletçe düşmana başkaldırarak ve destansı mücadelelerle, işgalci Fransız güçleri ve onların işbirlikçileri 5 Ocak 1922’de bu topraklardan kovulmuştur. Unutulmamalıdır ki 5 Ocak 1922 bizler için, işgale karşı bağımsızlık uğruna verilen görkemli mücadelenin eşsiz bir zaferle sonuçlandığı gurur ve onur günüdür. Bu vesile ile Adana’mızın kurtuluş mücadelesinde şehadet şerbetini içen ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, tüm Adanalı hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”  

Tümünü yanıtla

Editör: Murat BERHUN