Geçen yıl namağlup ligi tamamlayan ve Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Liginde mücadeleetme  hakkını kazanan BETA ENERJİ Adana Engelliler Spor Kulübü, ilk karşılaşmasında Van Bedensel Engelliler Spor kulübünü deplasmanda 78-41 yenerek lige galibiyetle başladı. 
BETA ENERJİ Adana Engelliler Spor Kulübü, geçen hafta başlayan ligi, rakibinin ligden çekilmesiyle maç yapmadan geçti. İlk karşılaşmasında ise Van deplasmanına giden BETA ENERJİ Adana Engelliler Spor Kulübü, Van Bedensel Engelliler ile karşılaştı. 

BETA ENERJİ Adana Engelliler takımı, ilk periyodu üstün bir oyunla 8-18 önde tamamladı. 2. Periyodu ise 7-20 bitirerek devreyi 15-38 kapamayı başarıp, soyunma odasına 15-38 gitmeyi bildi. 

GALİBİYETLE BAŞLAMAK GÜZEL

3. periyotta daha üstün oynayan Adana  ekibi, bu periyota da 14-22 üstünlük sağladı ve son periyoda 60-29’luk farkla girdi. 4. Periyotta oyunun hâkimiyetinielinde tutan BETA ENERJİ Adana Engelliler, bu periyodu da 12-18 alarak karşılaşmayı 78-41 kazanmayı başardı.
BETA ENERJİ Adana Engelliler Spor Kulübü Antrenörü İlker Yenigün, deplasmanda galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,” Tüm sporcularımızın eline sağlık. Bize desteklerini esirgemeyen Başlanımız Gürsel Kocatürk ile yönetim kurulu üyelerimize, Seyhan ve Yüreğir Belediyesine, yeni sponsorumuz BETA ENERJİ’ye çok teşekkür ediyoruz.” dedi.