Süleyman Sönmez Nerelidir?

Adana'da 1964 yılında doğan Süleyman Sönmez, ilk ve orta öğrenimini burada  tamamladı. Orta öğreniminin ardından, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-İşletme Bölümü’nü bitirdi. Aile şirketleri olan Sönmez Tekstil’de iş yaşamına başlayan Sönmez, 1992 yılında Almanya’da kurduğu Sönmez Textil GMBH ile uluslararası alanda da iş hayatına devam etti. Aynı zamanda Süleyman Sönmez STS Group Yapı Sistemleri Ltd. Şti.’yi kurdu.

1999-2002 döneminde Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2000-2002 döneminde Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkan Vekilliği, 2011 yılında Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Sönmez; 2013 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği Adana Golf Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVASİFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2013 yılı seçimlerinde inşaat grubunun temsilcisi olarak Adana Sanayi Odası (ADASO) Meclisi’ne giren Sönmez aynı zamanda Güney Eğitim Vakfı, Adana Güçbirliği Vakfı, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Adana Kent Konseyi (Kurucu Üye) gibi birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapmaktadır.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED)'nda 2015-2018 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapan ve 2018-2021 yılları arasında yeniden TÜRKONFED yönetim kurulunda yer alan Sönmez, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

SÜLEYMAN SÖNMEZİ'İN  STK YAŞAMI

2013 yılı seçimlerinde inşaat grubunun temsilcisi olarak Adana Sanayi Odası (ADASO) Meclisi’ne giren Süleyman Sönmez aynı zamanda Güney Eğitim Vakfı, Adana Güçbirliği Vakfı, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Adana Kent Konseyi (Kurucu Üye) gibi birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yaptı.

Süleyman Sönmez, 

İletişim: 0322 458 64 65