Büyük Aile Platformu, Adana’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu başkan ve temsilcileriyle aileyi ve çocukları korumak amacıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.  Farklı çalışma alanlarında faaliyet gösteren ancak ailenin korunmasın konusunda hassasiyeti olan 50’den fazla STK’nın katılımıyla gerçekleşen buluşmada, katılımcılar 5 saat kadar süren sunumları takip edip kendi düşüncelerini paylaştılar.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen toplantının başında İstanbul Aile Vakfı Başkan Yardımcısı İbrahim Uyar, toplantının amacı ve Büyük Aile Platformu’nun çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra İstanbul Aile Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Büyük Aile Platformu Genel Sekreteri Serdar Eryılmaz, özellikle LGBT, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi hem ülkemizi hem de dünyayı hızla sarmalayan büyük tehlikelere karşı 4 yıldan fazla süre üzerinde çalışılarak ortaya çıkarılan sonuçların detaylarını katılımcılara aktardı. Eryılmaz burada yaptığı konuşmada; "Aileyi sorun olarak değil çözümün adresi olarak görüyoruz. Aileyi korumak, çocuklarımızı korumak ve daha güzel bir gelecek inşası için çalışıyoruz" dedi.

Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen programın sonunda, bu faaliyetlerin, Adana’da da takip edilmesi ve Adana toplumunun bilinçlendirilmesi açısından, kentte Adana Aile Platformu’nun kurulmasına ve genel sekreterliğine, aynı zamanda toplantının sunuculuğunu yapan, Hayırlı İşler Derneği personeli Halit Yasir Özoğul’un getirilmesine oy birliği ile karar verildi.

Hıdır Çak, İMO Adana Şubenin Yeni Başkanı Oldu Hıdır Çak, İMO Adana Şubenin Yeni Başkanı Oldu

Programın sonunda katılımcılar, soru ve görüşleriyle toplantıya katkı sağladı.
 

Editör: Murat BERHUN