6 Şubat ve sonrasında Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yaşanan deprem felaketleri sonrası orta hasarlı raporu verilerek tahliye edilmek durumunda kalan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne destek vermek amacıyla Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile Yönetim Kurulu Üyeleri Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz’e ziyarette bulundu. Ziyarette Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak Balcalı Hastanesiyle ilgili belirsizliğin son bulması adına yetkililere çağrıda bulunduklarına vurgu yapıldı.

Yaşanan deprem felaketlerinin ardından orta hasarlı raporu verilen ardında tahliye edilmek zorunda kalan ve bölgenin en önemli sağlık kuruluşlarının başında yer alan Balcalı Hastanesi biran önce eski konumuna dönmesine yönelik destek açıklamaları ve ziyaretleri sürüyor. O ziyaretlerden birini de Çukurova Gazeteciler Cemiyeti gerçekleştirdi. Başkan Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz’e yanınızdayız mesajı verdi.

ÇGC'den Balcalı Hastanesi Başhekimi Gündüz'e Destek Ziyareti

GÜNDÜZ : “DEPREM FELAKETİ SONRASI YAKLAŞIK 4500 DEPREMZEDEYE HİZMET VERDİK BU HASTALARIN 2000 BİNİNİ SERVİSLERİMİZDE AĞIRLADIK”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Gündüz, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nin tarihi bir misyonu olduğunu ifade ederek hem hastalara bölgede çok önemli hizmetler verdiklerini hem de sağlık alanında Türkiye'nin her noktasına hekimler yetiştirdiklerine vurgu yaptı. Gündüz Çukurova’nın ve Bölge’nin en önemli değeri olan Balcalı Hastanesi’ne sahip çıkılması gerektiğine işaret ederek, deprem felaketi sonrasında yaklaşık 4500 civarında depremzedeye hizmet verdiklerini bunlardan 2000 binini ise yataklı servislerde ağırladıklarını dile getirdi. Orta Hasarlı olarak tespit edilen ve tahliye edilmek durumunda kalan binalar içinde güçlendirme çalışmalarının devam ettiğine de değinen Gündüz, mümkün olan en kısa sürede çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

SAYIN REKTÖRÜMÜZ SÜREÇLE YAKINDAN BİREBİR İLGİLENİYOR

Çukurova Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Meryem Tuncel süreci en başından bu yana takip ediyor ve yakından birebir ilgileniyor sürekli olarak bilgilendirmeler yapıyor diyen Başhekim Murat Gündüz sözlerine şöyle devam etti ‘Devlet aklı her şeyin üzerinden gelir. Çukurova Tıp adeta bir baba ocağıdır. Bir gün en azından son çare bile olsa da herkesin ihtiyacının olabileceğini bildiğim Balcalı Hastanesi’ne sahip çıkmak zorundayız. Balcalı Hastanesi’ni sadece 2 bloklu betonarme binaya indirgemek düşülebilecek en büyük hatadır. Bölgemizde yaşayan güzel ve vefakâr insanımızın, sivil toplum kuruluşlarının, tüm odaların, sanayicilerin mahalle muhtarlarının, sendikaların ve siyaset üstü bir konu olduğu için de yerel politikacıların tamamının Çukurova Tıp ve onun gözünün nuru Balcalı Hastanesi gibi bir değere ivedi olarak sahip çıkmasını gönülden dilerim’

ESENDEMİR: “BALCALI ÇUKUROVA’NIN VE TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ YOK OLMASINA İZİN VERMEYİZ”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de mesleki yaşamının en hareketli dönemlerini Çukurova Üniversitesin de ve özellikle Tıp Fakültesin de geçirdiğine vurgu yaparak Balcalı Hastanesi’nin sadece Adana’nın değil Türkiye’nin gözbebeği bir hastane olduğuna işaret etti. Tıp Eğitiminin özellikle Çukurova da krize girmiş durumda olduğuna değinen Esendemir sözlerini şöyle sürdürdü. “yaşanana sıkıntılı durumdan ötürü öğrencilerimizin uygulama yapacağı malan maalesef yok buda ilerde mesleki olarak büyük sıkıntıya yol açar bu yüzden Balcalı Hastanesi’nin tüm üniteleriyle birlikte devreye alınması için tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Adana Tıbbın belliğidir en önemli araştırmalar buralarda yapıldı. Bu belleği yok etmenin hiçbirimizin hakkı yok. bunun için bize düşen bir görev var ise başımızı taşın altına koymaya hazırız Balcalı’nın atıl durumda bırakılmasını kabul etmiyoruz şu durumda bile sizlerden destek istediğimiz zaman ne gerekiyorsa yapıyorsunuz o yüzden bir ana önce çözüm bulunsun istiyoruz”