Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı, geçtiğimiz hafta sonu ilçelerde tamamlanan danışma kurullarının ardından İl Danışma Kurulu’nu gerçekleştirdi, ardından partiye yeni katılan beş yüz üyeye rozet takıldı.
2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için istişarede bulanan kurul, genel değerlendirme yaptı, Adanaözelinde yapılacak çalışmalar tartışıldı. İl Danışma Kurulu toplantısından sonra partiye yeni katılan beş yüz üyeye rozet takıldı.
İkinci Yüzyıla Çağrı sloganıyla yapılan toplantıya; CHP Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İlçe Belediye Başkanları, Adana Milletvekilleri, eski il başkanları, eski milletvekilleri, eski ilçe başkanları, kurultay delegeleri, il yönetimi, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri ve danışma kurulu üyeleri katıldı.

CHP İl Danışma Kurulunda Partiye Katılım
CHP Adana İl Danışma Kurulu toplantısında açılış konuşmasını İl Başkanı Mehmet Çelebi yaptı. Çelebi konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şu değerlendirmelerde bulundu “ Sarayve bir avuç yandaş lüks içinde sefa sürerken, daha geçen hafta Nur Elif Tiftik isimli 6 yaşında bir evladımız açlıktan öldü. İki kardeşi de açlık ve bakımsızlıktan bitap düşmüş durumda tedavi altına alındı. Her gün haber bültenlerinde çocuğunu okula aç gönderen anaların vicdanları kanatan dramını izliyoruz. Pazar artıklarından beslenen yurttaşlarımız, tenceresini kaynatamayan analarımız, çocuğuna harçlık veremediği için utanan babalarımız, emeklilik yaşında çalışmak zorunda kalan büyüklerimizin yaşadıkları yüreklerimizi sızlatıyor. Ülkemiz 20 yıllık AKP iktidarının sonunda ekonomik çöküşle beraber ahlaki ve vicdani bir çöküş dönemini de yaşamaktadır. Bir tarikat lideriyle 6 yaşında evlendirilen, senelerce tacize uğrayan, hayatı karartılan bir kadın, cesurca davranıp şikayetçi olmasaydı, bu sapkın suçlular bugün başka hayatları karartmaya devam edecekti. 

CHP İl Danışma Kurulunda Partiye Katılım

"YURTTAŞIMIZ BORÇ BATAĞINDA"

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en başarısız siyasal iktidarının yönetiminde; en karanlık dönemini yaşamaktadır. Demokrasiden ve hukuktan giderek uzaklaşan, despot, baskıcı ve faşist bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. Özellikle 2018 seçimlerinden sonra tüm yetkinin tek kişiye verildiği saray rejiminde, ülkemiz başta ekonomi olmak üzere, her alanda hızla gerilemiştir. Tarım cenneti olan bereketli topraklarımız ekilemez, biçilemez hale gelmiştir. Üretim maliyetlerinin son bir yılda %134 artması çiftçilerimizi üretemez duruma getirmiştir. Esnafımız da çiftçimiz gibi perişan bir şekilde artan maliyetler altında ezilmiştir. İcra dairelerindeki dosya sayısı 25 milyona ulaşmıştır. Vatandaşlarımız adeta borç batağında hayatta kalma mücadelesi vermektedir. 

"BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER"

Kentimiz de iktidarın yarattığı en büyük sorunlarından olan mülteci sorunu, işsizlik ve yoksulluktan en fazla zarar gören kentlerin başında gelmektedir. Özellikle yoksulluk sorunu ile ilgili belediyelerimiz, aşevleri, sosyal yardımlar, eğitim yardımları, yurt projeleri gibi hayata geçirdikleri sosyal projelerle kanayan yaraları sarmak için var güçleriyle çalışmaktadır. ÖzellikleAdana Büyükşehir Belediyesinin kazanılmasından sonra uygulanan mali disiplinle israfın ve gereksiz harcamaların önüne geçilmiş, belediye imkanları halka hizmet için seferber edilmiştir. Hem büyükşehir belediye başkanımıza hem de Seyhan, Çukurova, Ceyhan ve İmamoğlu belediye başkanlarımıza yaptıkları hizmetler ve göstermiş oldukları performans için teşekkür ediyorum.

"CHP ADANA İL ÖRGÜTÜ SEÇİMLERE HAZIRDIR"

Halkımızı canından bezdiren siyasal iktidar, 2023 seçimlerinde sandıkta büyük bir hezimete uğrayacaktır. CHP Adana örgütü olarak bize düşen görev, bu süreci örgütlemek, parti programımızı ve çözüm önerilerimizi seçmenlere aktarmak, vatandaşlarımızın seçime katılımını arttırmak, seçim güvenliğini sağlamak, öbek örgütlenmesi ile önümüzdeki ayları ev ziyaretleri ve seçmen kontrolleri ile geçirmek, sandık örgütlenmesini tamamlamak ve seçim günü tüm sandıklardan ıslak imzalı tutanakları yüzde 100 oranda alabilmektir. Bu çalışmaları birlikte yürüttüğüm, bugüne kadar uyum içinde çalıştığım il yöneticisi yol arkadaşlarıma değerli katkılarından ve özverilerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kadın ve gençlik kollarımızı, ilçe örgütlerimizi ve tüm parti örgütümüzü emeklerinden ötürü kutluyorum.2023 seçimlerinde örgütlü gücümüz ve tüm demokrasi güçlerinin kolektif çalışmasıyla başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. CHP Adana İl Örgütü millet ittifakının belirleyeceği adayı cumhurbaşkanı yapmak için var gücüyle çalışacaktır, bu ceberut iktidardan kurtulmak ve millet ittifakını iktidara taşımak için gecesini gündüzüne katacaktır, 2023 seçimlerine hazırdır.

CHP İl Danışma Kurulunda Partiye Katılım

"BEŞ YÜZ YENİ ÜYEYE ROZET TAKILDI"

İktidar hedefiyle yoluna devam eden Cumhuriyet Halk Partisine katılımlar devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan patiye katılım töreninden sonra geçtiğimiz Pazar günü de beş yüz yeni üye CHP’ye katıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana’daki üye katılım töreninde, “Bu yol, kolay bir yol değil. Bu yol, bedel ödeyenlerin yolu. Bizim Genel Başkan’ımızı Çubuk’ta linç etmeye kalktılar. Artvin’de terör saldırısı oldu kendisine. Bizim il başkanımıza, Canan Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirdiler, İstanbul seçimini kaybetmenin intikamı olarak. Şimdi Ekrem İmamoğlu’na aynı saldırıyı yapıyorlar. Biz, bu mücadeleden geri adım atmayacağız. Türkiye’nin aydınlık geleceğini sizlerle beraber, bu ülkenin halkıyla kimseyi ayırmadan hep beraber kuracağız” dedi.
Salıcı, İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Ayhan Barut ve Müzeyyen Şevkin, ilçe belediye başkanları ile ilçe başkanlarının da katıldığı törende şunları söyledi:

"BU HALK, CHP’YE BIRAKIN OY VERMEYİ, ÜYE OLMAYA KARAR VERDİĞİ İÇİN TAYYİP BEY GİDECEK"

“Bu halk, CHP’ye bırakın oy vermeyi, üye olmaya karar verdiği için Tayyip Bey gidecek. Çok anlamlı bir kitle var burada. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelmiş, Adana’da ekmek tutmuş, iş edinmiş, Adana’yı yurt edinmiş insanların olduğu, farklı siyasi partilerden gelmiş, belki ilk defa bir siyasi partiye üye olmuş değerli kardeşlerimizin olduğu, CHP’nin başı kapalı olanın da başı açık olanın da teminatı olduğunu bilerek gelmiştir. CHP’nin Türk’üyle, Kürt’üyle herkesi kucaklayan bir siyasi parti olduğunu bilerek gelmiş değerli kardeşlerimiz var burada. İyi ki geldiniz. İyi ki bu ülkeyi kutuplaştırmak isteyen, bizlerin birbirine kötü gözle bakmasını isteyen, bunun için siyaset yapan AKP’nin yürütmüş olduğu o kötü siyasetten uzak durdunuz. İyi ki Altılı Masa ve Millet İttifakı’yla beraber, Türkiye’yi büyütmek, zenginleştirmek isteyen ve bu ülkede misafirlik süresi uzamış olan sığınmacıları da bir an önce burunları kanamadan memleketine göndermek isteyen CHP’ye katıldınız.

"ÇOCUKLARIMIZ OKULA AÇ GİTMESİN DİYE BU MÜCADELEDE BİZİMLE BERABER OLDUĞUNUZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Adalet için de Türkiye’de ekonominin büyümesi için de çocuklarımız okula aç gitmesin diye de iyi bir eğitim alsınlar diye de bu ülkede barış, kardeşlik olsun, insanlar birbiriyle rahat bir şekilde kucaklaşabilsinler diye de CHP iktidar olsun diye de geldiğiniz ve bu mücadelede bizimle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

"TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNİ SİZLERLE BERABER, BU ÜLKENİN HALKIYLA KİMSEYİ AYIRMADAN HEP BERABER KURACAĞIZ"

Bu yol, kolay bir yol değil. Bu yol, bedel ödeyenlerin yolu. Bizim Genel Başkan’ımızı Çubuk’ta linç etmeye kalktılar. Artvin’de terör saldırısı oldu kendisine. Bizim il başkanımıza, Canan Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirdiler, İstanbul seçimini kaybetmenin intikamı olarak. Şimdi Ekrem İmamoğlu’na aynı saldırıyı yapıyorlar. Biz, bu mücadeleden geri adım atmayacağız. Biz bu mücadeleyi verirken bizimle beraber bu mücadeleyi tamamını erdirmeye var mısınız? Siz bizimle olduğunuz sürece biz bu mücadeleyi gözümüzü kırpmadan, sonuna kadar vereceğiz. Tayyip Bey’i, -çok yorulmuş- torunlarını sevmeye, evine göndereceğiz. Türkiye’nin aydınlık geleceğini sizlerle beraber, bu ülkenin halkıyla kimseyi ayırmadan hep beraber kuracağız.