Pınar Mahallesi Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı’ndaki merkezin açılışına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Adana İl Başkanı Ozan Gülaçtı, 26 ve 27’nci Dönem Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, İl Kadın Kolları Başkanı Hacer Söylemez, Ak Parti ve MHP ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

erdal hatipoğlu

Açılışta konuşan Bakan Mehmet Özhaseki, "Çok şükür bizimle beraber hizmet belediyeciliği başladı. İktidar olunca 'marka şehirler' diyerek devam ettik. Şimdi de gerçek belediyecilik neyse onu göstermek istiyoruz. Allah'ın izniyle, bu irade bizde var" dedi. Adana’da yapılan kura çekimiyle 1589 deprem konutunun hak sahiplerinin belirlendiğini, kalan evler tamamlanana kadar bölgede olacaklarını bildiren Özhaseki, bölge ülkelerinde savaş ve çatışmaların olduğuna dikkat çekerek, "Allah'a hamdolsun, bizler ülkemizde huzur içerisinde yaşıyoruz, işimize bakıyoruz. Evet problemlerimiz var ama bunları biliyoruz. Çözecek irade bizde var. Başımızda Sayın Cumhurbaşkanı'mız ve Devlet Bey'in olduğu bir ortamda gece gündüz demeden çalışıyoruz. Allah'ın izniyle bu problemleri yine biz çözeriz, kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu. Tamamlanan deprem konutlarının vatandaşlara tesliminin sürdüğünü dile getiren Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Coşkulu Açılış: Seyhan’da Hatipoğlu Rüzgarı!

‘HER AY 20 BİN KONUT’

"Devlet olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. 309 bin hak sahibi vardı, 307 bin inşaata başladık, 46 bin konutu teslim ettik. Önümüzdeki ay 30 bin konutu, bundan sonra da her ay 15-20 bin konutu teslim etmeye devam edeceğiz. Çok şükür irademiz, gücümüz yerinde. Sayın Cumhurbaşkanı'mız da birebir takip ediyor. Bakanlık olarak deprem bölgelerinde 110 binden fazla insanla çalışıyoruz. 1-2 sene geçtikten sonra o bölgelerde herkesin evlerinde oturduğunu, hayatın da normalleştiğini göreceğiz inşallah.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşümün önemine dikkat çeken Özhaseki, kentsel dönüşümün geleceğe hazırlık olduğunu vurguladı. Belediye başkanlarının birinci işinin depreme dayanıksız konutları tespit etmek olduğunu da aktaran Özhaseki, "Sonra vatandaşlarımızla birebir görüşmek, sonra da bakanlığa dönüp, 'ey bakanlık, gelin bize yardım edin, konutlarımızı, işyerlerimizi bir an önce dönüştürelim' demek. Bunu yapan belediye başkanı, başımızın üstünde yeri olan belediye başkanıdır. Yok eğer bunu yapmıyor da, efendim bir slogan bulmuşlar, özellikle CHP'li belediyeler, 'biz kentsel dönüşüme değil, rantsal dönüşüme karşıyız' diyerek kenara sıvışıp kaçıyorlarsa yazık arkadaşlar. Mecliste dedim ki 'ikide bir bu ezbere sözü söylemeyin bana, kimse rantsal dönüşüm peşinde değil, öyle bir işin peşinde koşanı Allah kahretsin zaten, ne olur siz kentsel dönüşümün peşine düşün, rantsal dönüşüm yapmayın ama belediyelerinize söyleyin, bu kentsel dönüşüm için ellerinden geleni yapsınlar, ben de söz veriyorum bakanlığın bütün imkanları sonuna kadar açık' ama yok, yapmıyorlar" dedi.

Coşkulu Açılış: Seyhan’da Hatipoğlu Rüzgarı!

‘HİZMETTE 1994 MİLATTI’

Adana'nın sahip olduğu özellikleri sıralayıp, şehrin işleri organize edecek belediye başkanına ihtiyacı olduğunu belirten Özhaseki, Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir ve Seyhan İlçe Belediye Başkan adayı Erdal Hatipoğlu'na destek istedi. Belediyeciliğin kendilerinin işi olduğunu vurgulayan Özhaseki, şöyle tamamladı:

"1994 bir milattı adeta. Sayın Cumhurbaşkanı'mız İstanbul'da, bizler de Anadolu'nun değişik kentlerinde, bu fakir kardeşiniz de Kayseri'de adaydı. Çıktığımızda hep şunu söyledik, 'bizler hizmet edeceğiz, kimseyi ayırmayacağız, gece gündüz demeden çalışacağız, mazeret üretmeyeceğiz, kimsenin partisine bakmayacağız, ırkına, mezhebine, dinine, imanına asla bakmayacağız' sözümüzü tuttuk ve hizmet ettik. O dönem öncesinde militan ideolojik bir anlayış vardı, kendilerinden olmayanı belediyelere sokmazlardı. Kurtarılmış bölgeler vardı ve doğrusu borçlu belediyeler vardı, gözleri hizmette değildi ki. Çok şükür bizimle beraber hizmet belediyeciliği başladı. İktidar olunca 'marka şehirler' diyerek devam ettik. Şimdi de gerçek belediyecilik neyse onu göstermek istiyoruz Allah'ın izniyle, bu irade bizde var. Sayın Cumhurbaşkanı'mız olayları birebir takip ediyor. Geçmişten bugüne yaşadığımız zorluklara karşın sağlıkta, ulaşımda, enerjide işler iyiye gidiyor. Bütün zorluklar içerisinde Allah'a hamdolsun yatırım da yapılıyor, bu ülkenin altyapısı da inşa ediliyor. Birçok temeller atıldığı gibi açılışlar da yapmaya devam ediyoruz. Zorluklarımız var mı? Var. Sıkıntımız var mı? Var. Ama bunları çözebilecek irade hem bizim Cumhur İttifakı'nda hem de ekibimizde var. Allah'ın izniyle biz çalışacağız. Gece gündüz demeden bu ülkenin sorunlarını da çözmeye devam edeceğiz. Yeter ki siz destek verin. Yeter ki siz 'yürüyün' deyin."

Coşkulu Açılış: Seyhan’da Hatipoğlu Rüzgarı!

HATİPOĞLU COŞKUSU

Enerji dolu vatandaşların yoğun ilgisi ve alkışları arasında kürsüye çıkan, konuşması “Başkan Erdal” sloganlarıyla kesilen Cumhur İttifakı AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Erdal Hatipoğlu da, “Varlığınız, enerjiniz, inancınız, neşeniz bizlere güç veriyor. Seyhan’ımızı daha ileriye taşımak için, Seyhan’ı gerçek belediyecilikle tanıştırmak için, sayın cumhurbaşkanımızın ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin olurlarıyla Seyhan Belediye Başkanı olarak görevlendirildik. Talip olduğumuz görev çok kutsal ve çok kıymetli. Bu kutlu görevin bir neferi olarak aranızda bulunmaktan, bu yolda yürümekten, Adana’mızın kalbi Seyhan’ı hak ettiği hizmetle buluşturmak için durmadan, yorulmadan, sıkılmadan çalışacak olmaktan ötürü çok mutluyum ve çok gururluyum. İnsan yaptıklarıyla anılır, anıldığı kadar yaşar ve var olur. Allah’ın izniyle kazandığımız zaman Seyhan’la, Seyhan’a verdiğimiz değerle, Seyhan’a hizmetle anılacak olmanın heyecanıyla içim içime sığmıyor” dedi. 1 Nisan’da Seyhan’ın hak ettiği belediyecilik hizmetlerine AK Parti Belediyeciliği ile kavuşacağını ifade eden Hatipoğlu, şunları söyledi:

YORGUN ŞEHRİN UYANMA ZAMANI

“Bu şehir yorgun, Seyhan yorgun, kaldırımlar yorgun, sokaklar, caddeler, binalar, evler yorgun. Artık uyanma zamanı. Adana’mızın, Seyhan’ımızın üzerindeki kiri, pası atma, yenileme ve yenilenme zamanı. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde daha iyi bir Seyhan için, başınızı yastığa rahat koyacağınız bir Seyhan için, güvenli sokakların olduğu, gençlerimizin huzurla yürüdüğü, çocuklarımızın neşeyle parklarda oynadığı, annelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla sokaklara bıraktığı bir Seyhan için biz bu işe varız, hazırız, emrinizdeyiz, hizmetinizdeyiz. Kaybedecek bir günümüz bile yok. Adana’mızın, ülkemizin en önemli gündemi depremle yaşamak ve buna hazır olmak. Bugün burada bu gerçeğe karşı alacağımız önlemlerin mimarı olan sayın bakanımızın gücü ve desteğiyle Seyhan olarak bu sorunu biz çözeceğiz. İçiniz rahat olsun. Biz koltuktan güç almaya değil, koltuğa güç vermeye geliyoruz. Hem de gümbür gümbür geliyoruz. Seyhan’a sahip çıkmaya, Seyhan’ı geleceğe taşımaya hazırız, kararlıyız. Bizim bir derdimiz var. Bizim Seyhan’a sözümüz var. Biz çok geç kaldık. Seyhan’a çok yazık ettiler. Artık yeter. Şimdi Ak Parti zamanı, şimdi Cumhur İttifakı zamanı, şimdi hizmet zamanı. Cadde cadde, sokak sokak, ev ev gezeceğiz. Gönüllere gireceğiz. Seyhan’a gerçek belediyeciliği getireceğiz. Milletimiz için, devletimiz için, davamız için, Seyhan için hem şimdi, hem de seçimi kazandıktan sonra, sanki her zaman seçim varmış gibi çalışmaya devam edeceğiz. Seyhan bizi bekliyor. Biz Seyhan’ı bekliyoruz. Zaferimiz yakın inşallah. Alnımız AK, yolumuz açık olsun.”

Erdal Hatipoglu Secim Ofisi Acilisi 1

KOCAİSPİR; KENDİMİZİ HİZMETE VAKFEDİYORUZ

1 Nisan’ın Adana’ya, Seyhan’a hizmet için milat olacağını kaydeden Cumhur İttifakı AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir de, “Allah nasip ederse 1 Nisan sabahından itibaren Adana’da ve Seyhan’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bir hizmet yolculuğuna başlayacağız. Allah’ın izniyle, sayın cumhurbaşkanımızın riyasetiyle, hükümetimizin, devletimizin kurumlarının desteğiyle büyükşehir belediyesi ve Seyhan Belediyesi olarak el ele omuz omuza verip, yıllardan beri hizmetten mahrum kalmış Adana’mıza, Seyhan’ımıza yeni ve hayırlı hizmetler yapmak için yola çıkacağız” dedi. İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmadan hizmet verdiklerini vurgulayan Kocaispir, “Hangi kökenden, hangi meşrepten, mezhepten, orijinden, inançtan olursa olsun, her bir yurttaşımızı, vatandaşımızı ülkemizin eşit ve birinci sınıf vatandaşı olarak kabul ediyoruz ve onlara hizmetkar olmayı Allah’ın bizlere bir lütfu ve görev olarak kabul ediyoruz. Heyecanımız yerinde enerjimiz yüksek. 1 Nisandan itibaren kendimizi Adana’ya ve Seyhan’a hizmet için vakfediyoruz. Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin” diye konuştu.

Coşkulu Açılış: Seyhan’da Hatipoğlu Rüzgarı!

Konuşmaların ardından Bakan Mehmet Özhaseki, Ozan Gülaçtı, Fatih Mehmet Kocaispir, Erdal ve Ecem Hatipoğlu, Tamer Dağlı ve Hacer Söylemez ile birlikte kurdele keserek seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Bakan ve başkan adayları açılışa katılanlara teşekkür ederek, kırmızı karanfil dağıttılar.