Hayalpark Olimpik Yüzme Havuzu’nda sezon açılışı töreni Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat ve birim amirleri ve kursiyer çocukların ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşan Başkan Kozay, 7-14 yaş arasındaki çocuklara temel yüzme eğitiminin ücretsiz olarak verildiğini belirterek, anne-babalara çocuklarını yüzme kurslarına göndermeleri çağrısında bulundu.

Çukurova'da Ücretsiz Yüzme Kursları Başladı

KARNE ARMAĞANI TADINDA EĞİTİM PROGRAMI

Karne hediyesi tadında oluşturulan yüzme eğitimi programıyla çocukların yüzmeyi eğlenerek öğreneceğini ifade eden Kozay, “Evlatlarımızın güzel zaman geçirirken spora olan ilgilerini de artırarak ve geleceğin sporcularının yetişmesi konusunda da ilk tohumları atıyoruz” diye konuştu.

HEDEF 10 BİN ÇOCUĞA YÜZMEYİ ÖĞRETMEK

Ücretsiz eğitimlere katılan çocukların 2 hafta soyunca 10 gün temel yüzme eğitimi aldığını ve 2 Mayıs’ta başlayan kayıtların devam ettiğini aktaran Başkan Kozay, bu sezon 10 bin çocuğa yüzme eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Seyhan'dan Temiz Çevre İçin "Atma" Kampanyası Seyhan'dan Temiz Çevre İçin "Atma" Kampanyası

Çukurova'da Ücretsiz Yüzme Kursları Başladı

YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMASIN!

Kanallarda yaşanan boğulma vakalarına dikkati çeken Başkan Kozay, “Amacımız yüzme bilmeyen çocuğun kalmaması ve özellikle yaz aylarında kanallarımızda yaşanan üzücü olayların önüne geçmek” ifadelerini kullandı.

Başkan Kozay konuşmasının ardından kurslara katılan çocuklarla ve aileleriyle selamlaştı.

Editör: Murat BERHUN