DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Faruk Bozkurt, Tamer Gülcan, Hilmi Tümer, Adnan Kemali Ünal, Aziz Kaya, Sayım Azmaz, Enes Yılmaz, Timuçin Güvercin, Barış Yıldırım, Selim Aslan ve üst kurul delegeleri Hüseyin Arslan, Mehmet Ali İnan, Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek; İnşaat Sektörünün problemlerini ve gündemi değerlendirdiler.

DAİMFED AK Partili Mehmet Ay'ı Ziyaret Etti, "Çimento Karteli" Bilgisi Verdi!

DAİMFED SEKTÖRÜN BÖLGEDE ÇATI KURULUŞU OLMUŞTUR

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu Ak Parti ziyaretindeki açıklamalarında; “İnşaat Sektörünün tüm temsilcilerinin bir araya geldiği DAİMFED çatısı altında birleşerek ilk siyasi ziyaretimizi iktidar partisine yapıyoruz. İnşaat Sektörü olarak ekonominin kılcal damarlarını oluşturmanın yanında sektör olarak memleketimizin sosyal projelerinde de adımlar atıyoruz. Sektörümüzün ve temsilcisi Müteahhitlerimizin ayakta kalması kalkınma adımları olarak değerlendirilmelidir. DAİMFED sektörün bölgede çatı kuruluşu olmuştur. Ak Parti iktidarında İnşaat Sektörümüz sorunlarının çözümü noktasında hep destek görmüştür. Bu doğrultuda son zamanlarda yaşadığımız büyük bir çıkmazımız vardır. Bunlar Çimento Karteli oluşturularak sunulan fiyat dayatmasıdır. Bunun önüne geçebilmek için Rekabet kuruluna baş vurumuz dahil önemli adımlar attık. Adana da baş gösteren kartelleşmeyi irdelenecek olursa İnşaatın temel maddesi olan Çimentoda oluşan bu yeni fiyatlar ev fiyatlarını kamu yapım işlerinin maliyetini olağanüstü artırmaktadır. İktidar Partimizin ve Adana İl Başkanımız nezdinde bir çare bulunabileceğine inanıyoruz. Çözüm noktasında atılacak adımların ivedilikle atılmasının elzemdir.” İfadelerinde bulundu.

DAİMFED AK Partili Mehmet Ay'ı Ziyaret Etti, "Çimento Karteli" Bilgisi Verdi!

KARTELLEŞMEYE İZİN VERMEYECEĞİZ

Adana Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ay; “DAİMFED in sektörün tüm temsilcilerini bir çatı altında toplaması önemli bir adımdır. Sektörün gelişmesi ve sorunlarının çözümü noktasında birlikte hareket etmek başarıdır. DAİMFED in ziyaretinden memnuniyetimizin yanı sıra önemli bir federasyonun Adana merkezli olması da hepimiz için sevindiricidir. İnşaat Sektörü yan kuruluşları ile birlikte 300’e yakın yan kuruluşları da harekete geçirmektedir. Bu bilinçle sektöre ve temsilcilerinin sorunlarını yakından takip ediyoruz. Sektörün öncelikli sıkıntısını oluşturan Çimentodaki haksız fiyatların ortaya çıkmasına neden olan kartelleşmenin önüne geçmek ve normalleşmeyi sağlamak adına elbette girişimlerimiz olacaktır. Kartelleşmeye izin vermeyeceğiz. Ak Parti, inşaat sektörünün öneminin farkındadır. Bu doğrultuda hem yereldeki işletmeler hem rekabet kurulunu harekete geçirmek hem Hükümet nezdinde çabalarımız olacaktır. Sektörün tüm haklı problemlerinin çözümünde yanında olmaya devam edeceğiz.” Açıklamalarında bulundu.