DAİMFED'ten İletişim Başkanlığına Ziyaret DAİMFED'ten İletişim Başkanlığına Ziyaret

DAİMFED Genel Başkan Vekili Mehmet Faruk Bozkurt Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Sayım Azmaz, Genel Sekreter Enes Yılmaz, Kentsel Dönüşüm ve Mevzuat Başkanı Timuçin Güvercin, ARGE Başkanı Barış Yıldırım, Teknik Müşavir Prof. Dr. Ahmet Beycioğlu, AKAMDER Başkan Vekili Hüseyin Arslan ve AKAMDER Genel Sekreteri Mehmet Ali İnan katıldılar.

HER AN HER ŞEYE HAZIR OLMALIYIZ
DAİMFED Genel Başkan Vekili Mehmet Faruk Bozkurt; “DAİMFED olarak sosyal sorumluluk hedeflerimiz doğrultusunda çalıştay niteliği taşıyan bu buluşmamızda önemli değerlere dikkat çekmeyi hedefledik. Mahalli idareler için daha yaşanılabilir şehirler oluşturmak adına sorunları analiz etmek, çözüm önerileri sunmak ve gelişimin önünü açmak için proje ve inovasyon önerileri hazırladık. Seçimler öncesi kurulan bu komite daha planlı ve yaşanılabilir şehirler oluşturmayı amaçlamakta ve bu kapsamda Adana için ulaşımdan, turizme kadar birçok konuda proje ve fikirler ürettiğimize inanıyorum. Çalıştay havasında geçen toplantımızda oluşturulan öneriler DAİMFED’in teknik, akademik ve sektörel uzmanları tarafından değerlendirildi. Yapılan bu çalıştay’ın kitapçık haline getirilip mahalli idarelere talip olup aday olan tüm siyasi partilerin adaylarına detaylı bir şekilde aktarıp vereceğiz. Kitapçık içerisinde Adana’nın metro sorunlarından, su turizmine, hafif raylı sisteminden şehrin imar uygulamalarına, doğal afet planından, spor tesisleri alanlarına kadar birçok konu ele aldık ve çözüm önerileriyle beraber raporlaştırdık.” Açıklamasında bulundu.

ADANA’DA YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI
Yerel seçime hazırlık çalışmalarına hız veren Adana için bu doğrultuda katkı koymayı hedefleyen DAİMFED yine farkındalık yaratan bir çalışmaya imza atmış oldu. DAİMFED kampanya sürecinde sahaya çıkacak olan tüm adaylar için önemli bir rapor hazırladı. Bu çalışma, Her Parti'nin seçime girdiği büyükşehir, il, ilçeye katkı koyacaktır.
 

Editör: Murat BERHUN