Banka Faiz Artışları Çiftçiyi Vurdu Banka Faiz Artışları Çiftçiyi Vurdu

Yiğit, Türkiye’nin Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, cumhuriyetin; devlet, toplum ve insan değerli nezdinde sağlam temeller üzerinde, Dünya’ya örnek teşkil edecek biçimde kurulduğunu ve bu değerler üzerinde yükselerek 100. yılına kavuştuğunu vurguladı.

Tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Yiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplum olarak 29 Ekim 1923’te temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Kuruluş Yıldönümü'nü coşku ve gurur içinde kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu, sadece bir devletin doğuşu değil, aynı zamanda demokrasi, insan hakları, özgürlükler ve adaletin temellerinin atıldığı bir dönemin de başlangıcıdır. Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte ülkemiz, çağdaş dünyanın bir parçası olma hedefine emin adımlarla ilerlemiştir.
Ancak, geçmişte elde ettiğimiz kazanımların sürdürülebilirliği ve daha ileri demokrasi standartlarına ulaşma hedefimiz için çok daha fazla gayret göstermemiz gerekiyor. Demokrasi, insan hakları, şeffaflık ve özgürlükler alanındaki eksiklikleri gidermek, adaleti daha da güçlendirmek ve ülkemizin geleceğini aydınlık yarınlara taşımak için kararlılıkla çalışıyoruz.
Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi kadroları olarak, gelişmiş batı normunda demokratik değerlere, insan haklarına ve özgürlüklere olan inancımızı her zaman dile getirdik. Çevresi adeta ateş çemberi olan cennet ülkemize sahip çıkarak refahını artırmak, sadece kendisi için değil tüm insanlık için barışı ve huzuru kalıcı kılmak, adaleti yeniden tesis etmek, demokrasiyi güçlendirerek Türkiye'nin geleceğini şekillendirmek, daha aydınlık ve umut dolu yarınlara ulaşmak için milletimizin de desteğiyle ve kararlılıkla mücadele vermeye devam edeceğiz.
Bu özel gün vesilesiyle, ülkemizi çağdaş, demokratik ve özgür bir geleceğe taşıma vizyonuyla yola çıkarak Cumhuriyetimizin kuruluşunu mümkün kılan büyük liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onunla birlikte bu toprakları vatan yapan tüm kurucularımızı rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.”