Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Kilis illerimizin içinde bulunduğu 4. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Adana Divan Otel’de gerçekleştirildi.

Vali Dr. Süleyman Elban’ın yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Gaziantep Vali Yardımcısı Bülent Uygur, Hatay Vali Yardımcısı Erhan Günay, Mersin Vali Yardımcısı Abdulhamit Erguvan ile illerin emniyet müdürleri, jandarma komutanları, göç müdürleri ve ilgili diğer yetkililerin katıldığı toplantıda; düzensiz göçle mücadele konusunda iller bazında yapılan ve bundan sonraki süreçte de yapılması planlanan faaliyetler değerlendirildi.

Düzensiz göçle mücadele konusuna tüm illerin katkı vermesini sağlamak, bu konuda farkındalık oluşturarak bütüncül bir bakış açısı geliştirmek, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak ve bölgesel/müşterek iş birliğini artırmak amacıyla düzenlenen toplantı; göçmen olaylarının güncel durumu ve alınan önlemlere dair verilerin paylaşılarak istişareler yapılmasının ardından kurumların konuya ilişkin sunumları ve yol haritasının belirlenmesiyle son buldu.