Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen ve iki oturumdan oluşan Öğretmen Akademisi Adana Öğretmenevi’nde yapıldı.

Eğitimlere çok sayıda öğretmen katıldı.

Programın açılışında bir konuşma gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer; katılımcılara teşekkür ederek; "Mehmet Akif İnan Vakfı ile ilk yüz yüze eğitim programımızı 2021 yılında pandemi döneminin hemen ardından gerçekleştirmiştik. Türkiye’de bir ilke imza attığımız o programların başarılı geçmesinin ardından online eğitimler ile devam ettik ama elbette bu şekilde yüz yüze eğitimler çok daha faydalı oluyor. Bu düşünceyle bugün iki kıymetli hocamızın vereceği eğitimlerle inanıyorum ki eğitimcilerimiz derslerini daha zevkle işleyecek ve geleceğe yön veren nesiller yetiştirecektir" dedi.

Mehmet Akif İnan Vakfı’nın eğitim akademisi ile çok önemli ve büyük bir boşluğu da doldurduğunu vurgulayan Başkan Sezer; "Bu eğitimlerde şiarımız; İnsanı yaşat, yeşert ki devlet yaşasın, yeşersin.

Değişen ve gelişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap ve yön veren, yarını inşa edecek genç nesiller yetiştiren, madde planında ihtiyaçları karşılarken, mana planını ihmal etmeyen, örnekliği ile rol model olan, "İyi ki öğretmen olmuşum" diyecek olan öğretmenlerimiz için hazırladığımız bu programların amacına uygun bir şekilde gerçekleştirileceğine inanıyorum. Ara tatilin ilk günü olmasına rağmen bu mesleği kendine dert edinen insanlar olarak sizleri burada görmek büyük bir mutluluk verdi bana. Başta MAİV eğitmenlerimize, şube yönetim kurulumuza ve katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

DAİMFED'ten Anlamlı İftar: "Çocuklar Geleceğimizdir" DAİMFED'ten Anlamlı İftar: "Çocuklar Geleceğimizdir"

Eğitim Bir Sen'de "Öğretmen Akademisi" Düzenlendi

Mehmet Sezer açıklamalarını şöyle tamamladı; "Bu eğitimler aynı zamanda bizim eğitimcilerimize bir vefa borcumuz. Bir derdimiz var. Eğitimcilerimizin mali, sosyal ve özlük haklarının mücadelesinin yanında kişisel ve mesleki eğitimlere de ihtiyacı olduğu düşüncesiyle bugün yeni ve büyük bir adım daha atıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun."

Mehmet Sezer’in konuşmasının sonrasında Mehmet Akif İnan Vakfı Eğitim Akademisi Koordinatörü Mustafa Canıtez de bir selamlama konuşması yaparak; "Kendini geliştirme, değiştirme ve heybesine yeni şeyler katma derdinde olan kıymetli öğretmenlerimizle bu eğitimlerimizi dalga dalga tüm ülkeye yayıyoruz. Ülkemizin aydınlık geleceği için her geçen gün daha çok çalışacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Mehmet Akif İnan Vakfı Eğitim Akademisi eğitmenlerinden Ahmet Çifci; Eğitimde Oyunun Gücü, Serkan Ekmen’in ise Etkili Sınıf Yönetimi başlıklı eğitimler verdi.