banner834

Üretene, istihdama ve eğitime katkı

Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu (TÜSİKON) İl Başkanı Vedat Örgen, kent ekonomisine ve sosyal yaşama katkı sunmak amacıyla hazırladıkları projelere son şeklini verdiklerini söyledi. Örgen hazırlanan projeleri, başta Adana Valisi Süleyman Elban olmak üzere ilgililerle paylaştıktan sonra hayata geçireceklerini kaydetti.

Üretene, istihdama ve eğitime katkı

TÜSİKON İl Başkanlığında bir araya gelen Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte kente değer katabilecek çalışmalara son şeklini verdiklerini belirten İl Başkanı Vedat Örgen “Adana’nın ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir süredir çalışmalarımızı yürütüyorduk Yaptığımız son toplantıyla fikirleri projelendirme sürecine başladık” dedi.

Özellikle istihdama katkı sunmak, Robotik Kodlama ve Kaymakamlıklarımızın gösterdiği başarılı öğrencilere burs konusunda destek olacak projeler hazırlandığını ifade eden TÜSİKON İl Başkanı Vedat Örgen sözlerini şöyle tamamladı;

“TÜSİKON olarak amacımız bir nebze de olsa, istihdama katkı sağlamak, üreteni destekleyerek pandeminin de etkisiyle yavaşlayan Ekonominin çarklarının dönmesine katkı sunmak. Bu çerçevede sanayici iş adamlarımızın önünü açarak istihdam sağlamaya yardımcı olacak fikirlerimizi projelendirdik. Günümüz ekonomik krizinden etkilenen ve Kaymakamlıklarca belirlenecek başarılı öğrencilere de burs imkanı sağlayacağız. Sayın Valimiz Süleyman Elban’ın özellikle üzerinde durduğu Robotik Kodlama eğitimi ve geliştirilmesi çalışmalarına maddi ve manevi destek olacağız. Hazırlanan projelerimizi, Adana Valimiz Sayın Süleyman Elban başta olmak üzere ilgililerle paylaşarak hayata geçireceğiz.” 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER