Toplantıya Emekli Memursen Adana il Teşkilatı ve emekliler katıldı.  Nennioğlu yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Emeklilerin Geçim Derdi Son Bulmalıdır"

Bugün burada emeklilerimizin geçim sıkıntılarını dile getirmek için toplandık, çünkü ülkemizde  emeklilerinin karşı karşıya olduğu maddi zorluklara dikkat çekmek ve bu sorunlara çözüm bulunması için yetkililere çağrıda bulunmak amacıyla bir araya geldik. Emekli Memur-Sen olarak, emeklilerimizin yaşadığı geçim sıkıntılarına son verilmesi talebimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

SASA'da Flaş Gelişme! İşçiler İş Bıraktı SASA'da Flaş Gelişme! İşçiler İş Bıraktı

Emeklilerimiz Yıllarca ülkemize hizmet etti, primlerini ödediler ve emeklilik döneminde huzurlu bir yaşam sürmeyi hak ediyordur. Ancak, emekli aylıklarımızın günümüz koşullarına uygun olmaması, geçim sıkıntısı çekmemize neden oluyor. Maaşlarımız kira ödemeye yetmiyor, temel ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanıyoruz.

Ekmek emekliyede  7,5 TL
Benzin emekliyede 38 TL
Ev Kirası emekiyede en az 10 Bin TL
Elektrik,Su,Doğalgaz,Telefonada emekli aynı parayı ödemektedir.
 Emekliler Kayıp Olan Haklarının Geri Verilmesini İstiyor
Masraflara bakılıcak olduğu zaman emekli ile diğer çalışan ve esnafların giderleri aynı olup gelire bakıldığı zaman emekliye yapılan zam oranı çok düşüktür.

Bugün burada, asgari ücrette yapılan artışa rağmen emekli aylıklarının düzeltilmemesi ve kamu görevlilerine yapılan iyileştirmenin emekli aylıklarına yansıtılmaması gibi temel sorunlara dikkat çekmek istiyoruz. Emekliler olarak yaşadığımız maddi zorluklar sadece bizi değil, gelecekte emekli olacak herkesi etkileyecek bir sorundur.

Devletimizin büyüklüğünü ve gücünü biliyoruz. Bu nedenle beklentimiz, emeklilerin haklı taleplerine kulak verilmesi, aylıklarımızın artırılması, en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkartılması ve örgütlenme özgürlüğümüzün önündeki engellerin kaldırılmasıdır.

Kamuoyundan destek bekliyor, emekliler olarak haklarımızı savunmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Hep birlikte, emeklilerin geçim derdine son vermek için el birliğiyle çözüm bulabiliriz.

Emeklilerin talepleri:
1. Emeklilere sendika kurma hakkının resmi hüviyete kavuşturulması.
2. En az emekli maaşının asgâri ücret seviyesine yükseltilmesi.
3. Çalışanlar ile emekliler arasındaki maaş makası son temmuz ayında çalışanlara %86, emeklilere %25 verilmesi ile iyice açılmıştır. Makas aralığının makûl seviyeye çekilerek emeklilerin seyyanen zamdan faydalandırılması.
4. Emeklilerden kesilen muayene ücretlerinin kaldırılması.
5. Emeklilerden eczane kesintilerinin kaldırılması.
6. Emeklilere, eş ve çocuk yardımlarının devam ettirilmesi.
7. Emekliler ömürlerinin son demlerini huzurla geçirmek istiyor. Çalışırken kendilerinden kesilen keseneklerin emekliliklerinde geri verilmesini talep ediyor. Fazladan bir şey istemiyor.
Memur Sen hayatın her alanında olduğu gibi;
Emekli sandığı,SSK,Bağkur ayrımı yapmaksızın emeklilerin hak ve ekmek mücadelesinde yanlarındayız.
Tüm emeklilerimizi sesimizi daha iyi duyurmak haklarımızı alabilmemiz açısından Memursen çatısı altına bekliyoruz.
Katılımlarınızdan dolayı hepinize Teşekkür ediyorum.

Editör: Murat BERHUN