'Çevren geleceğindir' sloganıyla harekete geçen yeni nesil akaryakıt ikmalcisi En Yakıt ekipleri, istasyonlarına gelen araçlardan plastik atık başta olmak üzere tüm çöpleri toplayarak temiz bir doğa, yaşanabilir bir Türkiye ve dünya için herkese örnek oldu.

DOĞA İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Elektrikli şarj ağı işletmeci lisansını Türkiye'de ilk olarak alan En Yakıt A.Ş., sektöre getirdiği yenilik ve ilklerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de fark yaratmayı aralıksız sürdürüyor. Elektrikli araç sahipleri için büyük kolaylık sağlayarak enerji dönüşümüne heyecan getiren en-ix teknolojisi ile çığır açan En Yakıt A.Ş., çevre için farkındalık oluşturulması amacıyla 'Çevren Geleceğindir' projesine start verdi. Tüm dünyaya örnek bir sosyal sorumluluğu daha hayata geçiren En Yakıt ekipleri,  istasyonlarına gelen araç sahiplerini bilgilendirerek çöpleri toplayıp temiz bir doğa, yaşanabilir bir Türkiye ve dünya için devasa bir adım attı.

"TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN HAREKETE GEÇTİK"

Sektörde yaşama geçirdikleri ilklerle anılmanın kendileri için büyük bir övünç kaynağı olduğuna işaret eden En Yakıt A.Ş. Pazarlama Yöneticisi Esin Koçak, daha yaşanabilir bir dünya idealiyle hareket etmekten de kıvanç ve gurur duyduklarını dile getirdi. Geride kalan son 2 yılda pandemiden kaynaklı toplum sağlığı ve temiz bir çevre konusunun çok daha öne çıktığına vurgu yapan Esin Koçak, "Bu noktadan hareketle sağlıklı bir toplum ve ülke için, yaşanabilir bir çevre için de yine öncülük yapmayı sürdürüyoruz. En Yakıt ekibi olarak Türkiye'nin ve dünyanın geleceğiyle ilgili çok önem verdiğimiz bir sosyal sorumluluk projesini sürdürmenin gururunu taşıyoruz" dedi.

"ÇEVREN GELECEĞİNDİR"

"Çevren geleceğindir" şiarıyla sürdürdükleri proje kapsamında fark yaratan çalışmalarıyla ilgili ayrıntıları paylaşan Esin Koçak, şunları kaydetti:

"Dünya değişiyor, yaşamın korunması ve sağlıklı nesillerle geleceğe aktarılması hayati önem taşıyor. Her zaman ifade ettiğimiz gibi En Yakıt olarak 'Temiz bir çevre, sağlıklı bir yaşam ve yaşanabilir bir dünya için' çevrenin korunmasını çok önemsiyoruz.  Bu doğrultuda yaşama geçirdiğimiz 'Çevren Geleceğindir' projesi ile En Yakıt ekipleri, akaryakıt istasyonlarımızda tüm araçlardan atık ve çöp toplayacak. Neden çöp ve atık ? Çünkü yaşam alanlarımızda, gezdiğimiz yerlerde, temas ettiğimiz noktalarda maalesef etrafa atılmış poşetten su şişelerine, ambalaj kağıtlarından çeşitli atıklara dek oldukça fazla çöp görüyoruz. Tüm bunların çevremizi kirlettiği gibi geleceğimizi de tehdit ettiğini düşünüyoruz. Çöp ve atık konusunda toplumsal eğitimden, insanlarımızın bilinçlenmesine kadar daha çok fazla yapacağımız var. Bu konuda ne yaparsak az kalacak ama biz bu gerçekten hareketle yola çıkıp 'Çevren Geleceğindir' projesini sürdürmekte kararlıyız. Kendi akaryakıt istasyonlarımıza gelen araçlardan çöpleri toplarken ekiplerimiz çevre ve gelecek için misafirlerimize projemiz hakkında bilgi verip fark yaratıyorlar."