CHP Ceyhan İlçe Kongresi’nde başkanlığa aday olacağını açıklayan Erdil Dedeoğlu, “Partililerimin sağduyusuna güvenerek çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Elbirliğiyle ve samimiyetle partimizin bayrağını daha yukarılara çıkarmak istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ceyhan İlçe Başkan Adayı Erdil Dedeoğlu, CHP’nin Türkiye’nin birleştirici gücü, sigortası olduğunu belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’le birlikte iki büyük eserinden biri olan CHP’nin her zamankinden daha güçlü bir yapıyla yerel seçimlere hazırlandığını kaydeden Dedeoğlu, 6 Eylül’de gerçekleşecek Ceyhan İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu bildirdi.

KUCAKLAYICI VE YAPICI

Kucaklayıcı, yapıcı, Cumhuriyet ilke ve inkılaplarına bağlı, Atatürk’ün fikirleri ışığında ilerleyen Dedeoğlu, “CHP, bir fikir partisidir. Demokrasiyi tüm katmanlarıyla benimsemiş, içselleştirmiş, daima millet için milletten yana tavrıyla hareket etmiş partimiz, her zaman Türkiye’nin güvencesi olmuştur” dedi.

BAŞARI TEK HEDEF

Sosyal demokrasi ve Atatürkçülük siyasi ideolojisi kapsamında herkesin ve her kesimin bir araya gelebildiği CHP’nin Ceyhan’da daha başarılı olabilmesi için tüzük kuralları çerçevesinde, halkla bütünleşik bir yapıyla hareket edeceğini dile getiren Erdil Dedeoğlu, “Partililerimin sağduyusuna güvenerek çıktığım bu yolda beni yalnız bırakmayacaklarına inanıyorum. Elbirliğiyle ve samimiyetle partimizin bayrağını daha yukarılara çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

Editör: Murat BERHUN