CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Adana İl ve yöneticileri, siyasi partilerin temsilcileri, meclis üyeleri ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleştirilen konser öncesinde, konuklara hitap eden Başkan Akif Kemal Akay, Cumhuriyetin 100.yılını özüne ve anlamına yaraşır şekilde kutlayacaklarını söyledi. Cumhuriyetin Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olduğunu belirten Başkan Akay, “Uygarlıkların beşiği Anadolu’yu yıllar süren durağanlığından kurtarıp, çağdaş ülkeler arasına sokmaya çalışan, emperyalizme karşı bir başkaldırı sonrasında şekillenen bir uygarlık projesidir Cumhuriyet” dedi.

Seyhan Belediyesi,  eski Çırçır Fabrikası’nı dönüştürerek Adana’ya kazandırdığı Seyhan Sanat Merkezi’nin ilk sanat etkinliği ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal ve ünlü Piyanist Alexey Botvinov’un konseri oldu.

HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

Cumhuriyetin otel lobilerinde değil, canla, kanla, inançla savaş alanlarında kurulduğunun altını çizen Başkan Akay, “Bilimsel bilginin ışığında toplumun beklentisine uygun gerçekçi yol izleyerek, çağdaş bir uyanışa ve silkinişe yol açan Cumhuriyeti anlamak ve uygarlık tarihi içindeki yerini oturtabilmek, hepimize her yurtsevere bir görev olarak düşüyor. Bizler bu yolda var olduk, var olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ADANA’MIZA HAYIRLI OLSUN

Tarihi Çırçır Fabrikası’nı Cumhuriyetin 100.yılında Seyhan Sanat Merkezi olarak Adana’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Akay, “Sanat Merkezi’mizin taş binasında konser salonunun yanı sıra defile, sergi ve benzeri amaçlarla kullanılacak çok amaçlı bir salonumuz da kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 7 farklı atölyeyi barındıran diğer binamız ise aynı anda birden çok kültür-sanat ekinliğinin yapılabileceği bir yapı olarak sanatseverlere hizmet verecek. Adana’mıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Seyhan Belediyesi,  eski Çırçır Fabrikası’nı dönüştürerek Adana’ya kazandırdığı Seyhan Sanat Merkezi’nin ilk sanat etkinliği ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal ve ünlü Piyanist Alexey Botvinov’un konseri oldu.

Pozantı'da Yollar Yeni Baştan Yapılıyor Pozantı'da Yollar Yeni Baştan Yapılıyor

MÜZİK ZİYAFETİ

Akay’ın konuşmasının ardından sahne alan ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal ve ünlü Piyanist Alexey Botvinov, konuklara unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. 

Editör: Murat BERHUN