Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER), Türkiye’ye ilham veren kadınları ödüllendirdi. İstanbul Dedeman Otel’de gerçekleştirilen Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’nde ödüllendirilen iş kadınları arasında Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden de yer aldı. 

Başarı hikayeleriyle ilham veren kadınların deneyimlerini paylaştığı Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreni’nin bu yıl 5’ncisi yapıldı. İş hayatı ve sosyal sorumluluk alanlarında ilklere imza atan kadınların ödüllendirildiği etkinlik yoğun ilgi gördü. 

Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında Cumhuriyetin 100’üncü yılına vurgu yaparak, daha güçlü bir Türkiye’ye iş hayatında daha etkin kadınların mevcudiyetiyle ulaşılabileceğini söyledi. 
Yöneticiliğini YAPDER Başkanı Celal Toprak’ın, sunuculuğunu gazeteci Pınar Odabaşı’nın üstlendiği ‘Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’nde Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden de ödül alan başarılı kadınlar arasında yer aldı. Jüri, GED Başkanı Esra Özden’e verilen ödülün gerekçesini, ‘Türkiye’de yenilikçi girişimciliğin gelişmesine önemli katkı sağlayan dünyanın ilk Dijital Kuluçka Merkezi’ projesini hayat geçirmesi’ olarak açıkladı. 

Esra Özden’e Leyla Alaton Elinden Ödül 

ATATÜRK BU TABSLOYU GURURLA İZLİYORDUR 

Ödülünü Türkiye’nin başarılı iş kadınları arasında yer alan Leyla Alaton’un elinden alan Özden, “Bu ödülü Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında alıyor olmak benim için çok anlamlı. Yanı sıra ‘Dijitalleşen Dünyada Kadın’ mottosuyla gerçekleştirilen bir zirvede alıyor olmak da çok anlamlı. Bu kadar başarılı kadınının aynı platformda bulunduğu bir ortamda ödül alıyor olmak da çok değerli. Liderimiz Atatürk’ün, Cumhuriyet kadınları Sabiha Gökçen’in, Süreyya Ağaoğlu’nun, Halide Edip’in şu an bizi izlediğini ve mutlu olduklarını hissediyorum. GED Yönetim Kurulu olarak internet üzerinden faaliyete geçirdiğimiz Dijital Kuluçka Merkezi’ne girişimci adayı tüm kadınlarımızın kayıt yaparak eğitim, mentor ve yatırımcı imkanlarından yararlanmalarını arzu ediyorum” diye konuştu.

"DİJİTAL DÜNYADA KADIN PANELİ"

İhlas grubunun ekonomi yayını Türkiye’de İş Dünyası dergisinin iş birliğiyle gerçekleştirilen Uyumsoft, Zücder, Hepsiburada ve Seger’in destekçileri arasında yer aldığı zirvede ‘Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Dijitalleşen Dünyada Kadın’ başlıklı panel düzenlendi. ModeratörlüğünüAlarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton’un yaptığı panelde Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Orakçıoğlu Kazan, Kebo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çiğdem Kıral ve Turkaş Gıda Yönetim Kurulu BaşkanıMurat Çökmez konuşmacı oldu. 

Zirvede ödül alan bazı iş kadınları şöyle: 

 • Ümit Boyner(Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi)
 • Zeynep Bodur Okyay(Kale GroupYönetim Kurulu Başkanı& CEO’su)
 • Harika Karahan Batallı(DoğuşçayYönetim Kurulu Üyesi)
 • Esra Özden (Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı) 
 • Işıl Akdemir Evlioğlu(Garanti Bankası BBVA Genel Müdür Yardımcısı)
 • Aslı Erdoğan(Hisar ÇatalKaşıkYönetim Kurulu Üyesi) 
 • Bedia Teymur(haberler.com Genel Yayın Müdürü)
 • Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar (Koç ÜniversitesiÖğretim Üyesi)
 • Ece Vahapoğlu(Sunucu, Yazar ve SağlıklıYaşamKoçu)
 • Sinem SandıkçıGökçen(L’OréalTürkiye Genel Müdürü)
 • Cansu Ergün(Migros SürdürülebilirlikYönetimi Grup Müdürü)
 • Hatice Öz(Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi)