Türk-İş 4. Bölge Başkanı Edip Gülnar, ülkenin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durumun artan enflasyonun ve başta temel gıda maddeleri olmak üzere akaryakıt, elektrik gibi temel ihtiyaçlara gelen zammın dikkate alınmasını isteyerek  “Emekçi kesimin alım gücü her geçen gün azalıyor, yoksullukta birleşmeyelim, refahta birleşelim” dedi.

Türk-İş’e bağlı Sendika Şube Başkanlarının katılımı ile her ayın ilk haftası yapılan Başkan Kurulu, Türk-İş 4. Bölge Başkanı Edip Gülnar’ın Başkanlığında, Türk Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Erdal Akalın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kent ve Ülke gündeminin ele alındığı toplantı sonrasında Başkanlar Kurulu adına kısa bir açıklama yapan Edip Gülnar, şu görüşlere yer verdi:

Yeni Doğan Bebek Nasıl Yatırılmalı? Ne Tip Yatak Tercih Edilmeli? Yeni Doğan Bebek Nasıl Yatırılmalı? Ne Tip Yatak Tercih Edilmeli?

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNÇİNDEYİZ

Asgari ücret tespit komisyonunun ilk toplantısını gerçekleştirdi. 7 milyon emekçinin sonucunu merakla beklediği toplantıda Türk-İş Genel Başkan Yardımcımız ve Genel Mali Sekreterimiz Sayın Ramazan Ağar, emekçinin en iyi şartlarda ücret alabilmesi adına masada mücadelesini vereceğine inanıyoruz. Alın teri ile evini geçindirme gayretinde olan emekçi işçinin arzu ettiği bir zammın alınması için Türk-İş üzerine düşeni yapacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

türk iş

TAŞERON ARTIK ÜLKE GÜNDEMİNDEN KALKMALI

Yıllardır asıl işi yapan işçilerin kadro alabilmesi mücadelesi verdik. Verilen bu mücadele sonrası kamuda yaklaşık 750 bin taşeron işçisi kadro aldı, ancak hala kadro bekleyen işçi kardeşlerimiz var. Bu emekçi kardeşlerimize de bir an önce kadro verilmesini bekliyoruz. Herkesin adil şartlarda çalışmasını talep ediyoruz. Biri farklı, diğeri farklı olursa iş barışından kim söz edebilir? Bizim haklı taleplerimiz karşısında siyasetçisi de, bürokratı da artık susmasın. Kadro bekleyen işçi kardeşlerimizin en kısa zamanda kadro almalarına yönelik çalışmalarımızın sonuna kadar sürdüreceğiz, bu haklı taleplerimizi her platformda dile getirmeye devam edeceğiz.”

Türk-İş 4. Bölge Başkanı Edip Gülnar, açıklamalarının sonunda emeklinin zam beklentisine de değinerek “En düşük emekli maaşı 7 bin 500 Türk lirası, bu rakamla bir emekli nasıl geçinecek. Yeni yılla birlikte emekliye yapılacak zam oranının da ülkemizin ekonomik durumunun göz önüne alınarak belirlenmesini istiyoruz. Emekliyi yok saymak gibi bir düşünceye kapılmasınlar, en az asgari ücrete yapılacak zam kadar emekliye de zam yapılmalı” ifadelerini kullandı.

 

 

Editör: Murat BERHUN