Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’da çağdaş eğitime sağladığı katkıyla bilinen Güney Eğitim Vakfı'nın (GEV) 28. Geleneksel Kuruluş Balosu'na, eşi Nuray Karalar’la birlikte katıldı.

Güney Eğitim Vakfı’nın 28. Kuruluş Balosu yapıldı

Sheraton’da 9 Kasım’da gerçekleştirilen gecede konuşan Başkan Zeydan Karalar, eğitimi destekleyen herkesin daima yanında olduklarını söyledi ve Güney Eğitim Vakfı’na nice başarılı yıllar diledi. Başkan Zeydan Karalar, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin ne kadar doğru bir yönde olduğunu 99 yıl sonra biraz anlamaya başladık. ‘Bir çift mavi gözün gördüğünün henüz 99 yılını gördük’ diyerek onun ufkunun ne kadar geniş olduğunu söyledik. Ona hayran olmamak mümkün değil. Mustafa Kemal Atatürk’ün tek hedefi irfanı hür, vicdanı hür, fikri hür bir toplum yaratmaktı. Bu o kadar önemli ve değerli ki! Bu yüzden ben belediye başkanı olmadan önce de Güney Eğitim Vakfı’na destek olurdum. Güney Eğitim Vakfı, eğitimi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda destekliyor. Bunun önemini şimdi daha çok anlıyoruz. ‘Bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin’ diyen bir önderimiz var. Güney Eğitim Vakfı’nı bu yolda öğrenciler yetiştirdiği için kutluyorum.  Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka da yolumuz yoktur” dedi.

Güney Eğitim Vakfı’nın 28. Kuruluş Balosu yapıldı

Güney Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Altıok, Başkan Zeydan Karalar’a, eğitime katkılarından dolayı plaket verdi.  Geceye Adanalı ünlü isimler Fatih Terim, Timur Savcı, Nebil Özgentürk, vakıf üyeleri ve konuklar katıldı. 

Güney Eğitim Vakfı’nın 28. Kuruluş Balosu yapıldıProgramda Volkan Konak konser verdi.