Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü’nde yapılacak olan seminere Adana’dan 10 gözlemci ve 7 hakem davet edildi.

Her yıl sezon öncesi yapılan seminerde 3 kural bilgisi testi ve hakemler için fiziksel test yapılacağı, 3 test ortalamasının klasman belirlemesinde etkili olacağı öğrenildi.

DİKİCİ: ADANA HENTBOLÜ AÇISINDAN SEVİNDİRİCİ

Merkez Hakem Kurulu üyesi Kamil Dikici; Adana’dan 10 gözlemci ve 7 hakemin seminere davet edilmesinin önemine dikkat çekerek, “İlk kez kentimizden bu sayıda hakem ve gözlemcinin davet edilmesi Adana hentbolü açısından çok sevindirici. Ben gözlemci ve hakem kardeşlerimin başarılı olacaklarına ve en üst klasmanlarda görev yapacaklarına inanıyorum. Şimdiden seminere katılacak olan hakem ve gözlemcilere başarılar diliyorum” dedi.

17/20 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan seminere Adanalı hakemler; Ali Oğuz, Mustafa İnce, Aziz Aras, Tahir Toktok, Fatma Arı, Tuğba Ayyıldız ve Mevlüt Bayraktar davet edildi.

Seminerde Adanalı gözlemciler; Ayşegül Altın, Bekir Kulbay, Dilek Polat, Erol Gülümsek, Fahri Şahin, İlker Yıldırım, Mustafa Şeker, Ramazan Şanıvar, Ümit Adaş, Yasemin Bağcı da yer alacak.

İzmir Urla’da gerçekleştirilecek olan Hentbol Hakem ve Gözlemci Semineri’ne A, B ve C klasmanlarından farklı İllerden 169 gözlemci ve 164 hakem davet edildi.

Editör: Murat BERHUN