Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesinin, 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde yapılan 25. Dönem Olağan Genel Kurulunda seçilen Yönetim Kurulu üyeleri, 15 Şubat 2024 tarihinde düzenledikleri ilk toplantıda görev dağılımını yaptı.

Genel Kurulun verdiği yetkileri iki yıllık süreçte kullanacak olan Yönetim Kurulu yaptığı görev dağılımında;  

Hıdır Çak Şube Başkanlığı görevini üstlendi; Mazlum Sevincek Sekreter Üye, Munise Şen Altuntaş Sayman Üye, Hava Basit, Anıl Kılınç, Ahmet Berdan Dinçyürek ve Recai Ünsal Ekinci Yönetim Kurulu üyeleri olarak yer aldı.

Hıdır Çak, İMO Adana Şubenin Yeni Başkanı Oldu

25. Dönemde Şube Başkanı olarak sorumluluk üstlenen Hıdır Çak, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını ve 25. Dönem çalışmalarını örgütlemeye başladıklarını ifade etti.

Hıdır Çak meslek alanlarına ve kente dair konularda hassasiyetle ve kapsamlı bir çalışma yürüteceklerini ifade ederek;  25. Dönem Yönetim Kurulu olarak özellikle deprem, imar, ulaşım, riskli yapı süreçleri gibi mesleklerini yakından ilgilendiren konularda yapacakları araştırmaların, önerilerin geniş kesimlere ulaşmasını sağlamak üzere çalışmalarını programlamaya başladıklarını söyledi.

Çak; İMO Adana Şubesinin tüm dönemlerde olduğu gibi mesleki yetkinliği artırmak ve toplumsal yarar anlayışından taviz vermeyeceğini belirterek; bilim ve tekniğin en önemli yol göstericileri olacağını da kaydetti.

İMO Adana Şubesinde Baret Takma Töreni İMO Adana Şubesinde Baret Takma Töreni

İMO Adana Şube Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Melike Yıldırım, Ejder Toksuk, Süleyman Esen, Nilüfer Abbasi Yergök,  Uğur Öderoldu, Yekda Murat Çakıroğlu ve Mehmet Emin Yüksekkaya’dan oluştu.