Akşama doğru gerçekleşen saldırı da iddiaya göre mescidde İl Başkanı Salih Demir ve İl Sekreteri Sacit Pişgin,bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırıda İl Sekreteri Sacit Pişgin olay yerinde yaşamını yitirdi. İl başkanı Salih demir ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. yaralı Demir tedavi altına alındı.

HÜDAPAR Adana İl Başkanlığına Bıçaklı Saldırı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Polis olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatırken zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor. Bu arada olayı duyan partililer il başkanlığına akın etti, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.

HÜDAPAR'DAN AÇIKLAMA

HÜDA-PAR, saldırıyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Adana İl Başkanlığımıza alçakça saldırı! İl Başkanımız Salih Demir ve İl Sekreterimiz Sacit Pişgin, parti il başkanlığı mescidinde bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası hastaneye kaldırılan arkadaşlarımızdan Sacit Pişgin kardeşimiz şehit oldu. Haince saldırıda vefat eden kardeşimize Allah'tan rahmet; aile, yakınları ve dava arkadaşlarına sabır diliyoruz. Saldırganları ve bu cürmün arkasındaki zalimleri lanetliyoruz! Olayın bir an önce açığa kavuşturulmasını bekliyoruz” denildi.