Adana Hürriyeçi Eğitim Sen Adana Şubesi kuruldu. Kurucu Şube Başkanı Ergun Ayyıldız Eğitim çalışanlarının sesi olacaklarını söyledi.

Hürriyetçi Eğitim Sen

Kentte arabalarla tur atarak kuruluşlarını duyurduktan sonra üyelerle birlikte basın açıklaması yapan Ayyıldız şu ifadelere yer verdi:

"Manisa'dan güvercin uçurduk, Kayseri Erciyes'den duman yolladık, bugün de Adana şubesi olarak arabalarımızla, şuan atanan bir öğretmenin araba alması hayal olsa da, arabalarımızla, kornalarımızla Sayın Bakan'a sesimizi duyurmaya çalıştık. Bugün burada bulunma sebebimiz Eğitim Çalışanlarının sesine kulağını kapatmış bir Milli Eğitim Bakanlığı var, buradan sesleniyoruz Öğretmenlik Meslek Kanunu 1 Ekim'de geri çekilmelidir veya revize edilmelidir. Bu ucube sınavı kabullenemeyiz, bu sınav bir fizik öğretmeni, bir beden eğitimi ve spor öğretmeni aynı sınavla uzman olmaz,

Hürriyetçi Eğitim Sen

Biz buradan haykırıyoruz; Bu sınavın hiçbir geçerliliği yoktur ,Eğitim çalışanlarının sorunları gün geçtikçe çığ gibi büyüyor, Türkiye'nin her yerinde promosyon komedisi yaşıyoruz, 3 yıllık promosyonlar 4000,5000,6000,7000 tl gibi komik kalan rakamlara imza atılmıştır, Türkiye'nin her yerinde Hürriyetçi Eğitim Sen olarak eylemlerimiz Promosyonlar güncellenene kadar, ÖMK çekilene kadar, Eğitim-Öğretim Hazırlık ödeneği tüm Eğitim Çalışanlarına ödenene kadar devam edecektir. Son olarak da Öğretmenleri aç gözlü olmakla suçlayan Ahmet Maranki'ye seslenmek istiyoruz " Sus da Adam Sansınlar Seni". Bu eylemimize katılan tüm eğitim çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz, hepinizi Allah'a emanet ediyoruz."