Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, CHP’li Belediye Başkan Adaylarının kazanması için gecesini gündüzüne katıyor.
Gerek Adana merkez ilçeleri gerekse kırsal ilçelerde adaylarla omuz omuza çalışan CHP’li Dr. Şevkin, bu kez Sarıçam Belediye Başkan Adayı Hüseyin Göçmen’e tam destek için yollara düştü.
Sarıçam’da doğup büyüyen, inşaat şirketi yöneticiliği ve çiftçilikle uğraşarak hem üretim yapan hem de istihdam sağlayan Hüseyin Göçmen’in Sarıçam Belediye Başkanlığı’na yakışacağını vurgulayan Dr. Şevkin, bu kapsamda ilçeyi adım adım dolaştı.
Başkan Adayı Hüseyin Göçmen, belediye meclis üyesi adayları ve ilçe örgütü üyelerinin yanı sıra gönüllü ordusuyla Sezai Karakoç Bulvarı, Elif Su Mahallesi ile Sarıçam merkeze oldukça uzak olan Çiçekli, Karayusuflu, Tülüler ve Şarıklı köylerinde esnaf ve sanatkarlarla, vatandaşlarla, çiftçi ve üreticilerle buluşan Dr. Şevkin, “Sarıçam merkezde vatandaşı toz toprak, yağmur çamurla baş başa bırakanlar, köylerdeki çiftçiyi, köylüyü tamamen unutanlara karşı, halkımız 31 Mart’ta Başkan Adayımız Hüseyin Göçmen etrafında kenetlenecek” dedi.
VATANDAŞ DERT KÜPÜ!

Başkan Emrah Kozay İşçilerle Tanıştı, Bayramlaştı Başkan Emrah Kozay İşçilerle Tanıştı, Bayramlaştı

Hükümetin işçiyi, emekliyi, köylüyü unuttuğunu, Sarıçam Belediyesi’nin de vatandaşın derdinden uzak bir görüntü sergilediğini belirten Dr. Şevkin, köylerdeki emekli vatandaşların sorunlarını da dinledi.
Emeklinin halinin perişan olduğunu belirten Dr. Şevkin, “En düşük emekli aylığı 10 bin lira. Emeklinin hali perişan. Bu parayla insanlar ne yapacak?” diye sordu. Dr. Şevkin’e dert yanan Karayusuflu köylülerinden 68 yaşındaki bir teyze, “Hiçbir şey alamıyorum. Torunlarım babamla anneme hiç harçlık yok mu? Diyor. Üzülüyorum. Bayram da geliyor. Eşim 70 yaşında. Herhangi bir aylığı da yok. 65 yaş aylığı da vermiyorlar. Benim eşim de alsın. Bunu gündeme getirin. Para yetmiyor” diye konuştu.
hüseyin göçmen

HÜSEYİN GÖÇMEN, EMEKLİLERLE İLGİLİ PROJE ÜRETECEK

Sarıçam’da 69 mahallenin tamamında emeklilerin sorunlarıyla karşılaştığını belirten CHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Hüseyin Göçmen ise dikkat çeken bir konuyu dile getirdi. Başkan Adayı Göçmen, “Yerel yönetimler olarak teyzelerimize, amcalarımıza destek olmamız gerekiyor. Yaş almış, emekli vatandaşlarımızla ilgili proje üretmemiz gerekiyor. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren emeklilerimizi göz önünde bulundurarak hareket edeceğiz” dedi.
 

“SARIÇAM’DA YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK”

Sarıçam’da vatandaşın parasını çarçur edenlere ‘dur’ diyeceklerini ifade eden Başkan Adayı Göçmen, “İlçemizde esnaf ve sanatkarlarımız için, çocuklarımız için, kadınlar, üreticiler, çiftçiler ve öğrenciler için ayrı ayrı çalışmalarımız, projelerimiz ve desteklerimiz olacak. Halkımızın vergileriyle oluşan belediye bütçesini şeffaf, adil ve verimli kullanacağız. Sarıçam’ın sokaklarında büyümüş, hayatı bu ilçede geçen, işyeri olan, çiftçilik yapan bir insan olarak hemşehrilerimin sorunlarını en iyi bilenlerden biriyim. Dolayısıyla çözümün adresi de biz olacağız. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’la sır sırta verip Sarıçam’ın geri kalmışlığına son vereceğiz. Vatandaşın sorunlarını görmezden gelenlerin görev süresi dolmuştur. Sarıçam Belediyesi’nde 1 Nisan sabahından itibaren yepyeni bir dönem başlayacak” diye konuştu.
hüseyin göçmen​​​​​​​

“EMEKLİ MAAŞI YETMİYOR, ÇALIŞIYORUZ”

Köyde muhtarlık yapmış emekli bir vatandaş da, “2004 yılında emekli oldum, 10 sene muhtarlık yaptım. Emekli maaşımı her zaman için asgari ücretten fazla alıyordum. Yalnız 3 yıldan bu yana emekli maaşını asgari ücretten eksik alıyorum. Bu haksızlığın düzeltilmesini istiyorum. Köy yerindeyiz idare etmeye çalışıyoruz ama yetmiyor. Yine çalışmak zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandı.