Özellikle tatile gitme imkanı bulamayan çocukların en büyük eğlencesi olan su oyun parkları, bakım günü olan pazartesi ve cuma hariç haftanın 5 günü açık olacak. Su oyun parkları sabah 09.00 ile akşam 16.30 saatleri arasında çocuklara hizmet verecek. Su oyun parkları Belediyeevleri Mahallesi Kurtuluş Parkı, Toros Mahallesi Ercan Çetin Doğal Parkı, Huzurevleri Mahallesi Akın Özdemir Çocuk Parkı ve Mahfesığmaz Mahallesi İnge Beyhan Amaçer Çocuk Parkında bulunuyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’da sıcak yaz aylarında çocukların serinlemesi için su oyun parkları projesini hayata geçirdiklerini belirterek, “Kısa zamanda su oyun parklarımızın sayısını 4’e çıkardık. Yazın tatile gitme imkanı bulamayan çocuklarımız bu parklarımızda hem eğleniyor hem de serinliyor. Haftanın 5 günü hizmet veriyoruz çünkü iki gün bakım yapmak zorundayız. Bu durum çocuklarımızın sağlığını düşünmemizden kaynaklanıyor” dedi.

“Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Riski Yönetimi” Eğitimi “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Riski Yönetimi” Eğitimi

Sıcaklar Bastırdı, Çukurova’da Su Oyun Parkları Açıldı

Geçtiğimiz yıllarda saat 16.00’ya kadar açık olan parkların çocukların istediği üzerine 16.30’a kadar açık tutulduğunu belirten Başkan Soner Çetin, “Açılış saatini de sabah 10.00’dan 09.00’a çektik. Çocuklarımızı su oyun parklarında eğlenirken mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Su oyun parklarına çocuklarımızın gösterdiği ilgi bize ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” diye konuştu.